Kdo nebo co je ve skutečnosti Ježíš Kristus?

Statisticky bylo zjistěno že jméno Ježíš Kristus je nejvíce používáno a Křesťansví je největším nábožensvím na světě, velikou popuaritu získal Ježíš Kristus díky svaté Bibli kde je mu věnováno mnoho stránek v nové části Bible. Židé nechtěli přijmout to že je Ješíš Kristus mesiáš a tak došlo k tomu že byl Ježíš Kristus Římanany nahý ukřižován mezi zloději. Ježíš Kristus ale ukřižování přežil a nevěřící Tomáš se mohl o tom i přesvědčit.
zdroj
http://www.bi­blenet.cz/
1První den po sobotě, když ještě byla tma, šla Marie Magdalská k hrobu a spatřila, že kámen je od hrobu odvalen.
2Běžela k Šimonu Petrovi a k tomu učedníkovi, kterého Ježíš miloval, a řekla jim: „Vzali Pána z hrobu, a nevíme, kam ho položili.“
3Petr a ten druhý učedník vstali a šli k hrobu.
4Oba dva běželi, ale ten druhý učedník předběhl Petra a byl u hrobu první.
5Sehnul se a viděl tam ležet lněná plátna, ale dovnitř nevešel.
6Po něm přišel Šimon Petr a vešel do hrobu. Uviděl tam ležet lněná plátna,
7ale šátek, jímž ovázali Ježíšovu hlavu, neležel mezi plátny, nýbrž byl svinut na jiném místě.
8Potom vešel dovnitř i ten druhý učedník, který přišel k hrobu dřív; spatřil vše a uvěřil.
9Dosud totiž nevěděli, že podle Písma musí vstát z mrtvých.
10Oba učedníci se pak vrátili domů.
11Ale Marie stála venku před hrobem a plakala. Přitom se naklonila do hrobu
12a spatřila dva anděly v bílém rouchu, sedící na místě, kde předtím leželo Ježíšovo tělo, jednoho u hlavy a druhého u nohou.
13Otázali se Marie: „Proč pláčeš? “ Odpověděla jim: „Odnesli mého Pána a nevím, kam ho položili.“
14Po těch slovech se obrátila a spatřila za sebou Ježíše; ale nepoznala, že je to on.
15Ježíš jí řekl: „Proč pláčeš? Koho hledáš?“ V domnění, že je to zahradník, mu odpověděla: „Jestliže tys jej, pane, odnesl, řekni mi, kam jsi ho položil, a já pro něj půjdu.“
16Ježíš jí řekl: „Marie!“ Obrátila se a zvolala hebrejsky „Rabbuni“, to znamená ‚Mistře‘.
17Ježíš jí řekl: „Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu.“
18Marie Magdalská šla k učedníkům a oznámila jim: „Viděla jsem Pána a toto mi řekl.“
19Téhož dne večer – prvního dne po sobotě – když byli učedníci ze strachu před Židy shromážděni za zavřenými dveřmi, přišel Ježíš, postavil se uprostřed nich a řekl: „Pokoj vám.“
20Když to řekl, ukázal jim ruce a bok. Učedníci se zaradovali, když spatřili Pána.
21Ježíš jim znovu řekl: „Pokoj vám. Jako mne poslal Otec, tak já posílám vás.“
22Po těch slovech na ně dechl a řekl jim: „Přijměte Ducha svatého.
23Komu odpustíte hříchy, tomu jsou odpuštěny, komu je neodpustíte, tomu odpuštěny nejsou.“
24Tomáš, jinak Didymos, jeden z dvanácti učedníků, nebyl s nimi, když Ježíš přišel.
25Ostatní učedníci mu řekli: „Viděli jsme Pána.“ Odpověděl jim: „Dokud neuvidím na jeho rukou stopy po hřebech a dokud nevložím do nich svůj prst a svou ruku do rány v jeho boku, neuvěřím.“
26Osmého dne potom byli učedníci opět uvnitř a Tomáš s nimi. Ač byly dveře zavřeny, Ježíš přišel, postavil se doprostřed a řekl: „Pokoj vám.“
27Potom řekl Tomášovi: „Polož svůj prst sem, pohleď na mé ruce a vlož svou ruku do rány v mém boku. Nepochybuj a věř!“
28Tomáš mu odpověděl: „Můj Pán a můj Bůh.“
29Ježíš mu řekl: „Že jsi mě viděl, věříš. Blahoslavení, kteří neviděli, a uvěřili.“
30Ještě mnoho jiných znamení učinil Ježíš před očima učedníků, a ta nejsou zapsána v této knize.
31Tato však zapsána jsou, abyste věřili, že Ježíš je Kristus, Syn Boží, a abyste věříce měli život v jeho jménu.

Odpovědi
Dismas

Jiná odpověď

Je Bůh, Syn Boží a Mesiáš zároveň.

Kepler

Jiná odpověď

Především je Ježíš Nazaretský historická postava, též Mesiáš a v užším slova smyslu prorok.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­si%C3%A1%C5%A1

barunka4202

Syn boží

Mimozemšťan

…a jako Jára Cimrman se nám zase vrátil. Teď musíme v kostelech odstranit kříže, a buď pověsit nebo nebo dát ke zdi obraz Cimrmana

postcd

Syn boží

není Bůh ale jeho „syn“, kterého Bůh vytvořil jako první bytost jež mu pomáhala při dalším tvoření. Zároveň je to i mesiáš, jehož prostřednictvím je možné získat díky víře a skutkům odpuštění hříchů a život věčný.

Roman71

Syn boží

Například Janovo evangelium 3.kapitola 16.verš to jasně vysvětluje:

„Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život.“ (Bible21)

Tento verš jasně vysvětluje, kdo je Bůh, kdo Boží Syn a co bylo největším projevem Boží lásky (i lásky Božího Syna Ježíše Krista) v dějinách lidstva.

Zdroj: http://www.bi­ble21.cz/onli­ne#jan/3/16