Yahia

Kolik měl Ježíš přesně let, když zemřel?

Nikde jsem to přesně nenašel.

Nejlepší odpověď
kropitko

v cca 33 letech byl ukřižován,pak po třech dnech došlo k jeho vzkříšení....­..takže nezemřel,žije dál

Další odpovědi
tojsemjá

Prý 33.Taky se třiatřicetinám říká „Kristova léta“

dudu

Objevují se též zajímavé teorie, že Ježíš na kříži nezemřel, ale upadl pouze do komatu. Josef z Arimatie, o kterém je zmínka pouze na jediném místě, si jeho tělo odnesl a ukryl. Po vyléčení odešel Ježíš ještě s dalšími směrem na východ. V Damašku zemřela jeho matka a dodnes tam má hrob a Ježíš se dostal až do severní Indie, kde působil ještě po mnoho let. Zde též zemřel a má hrob ve městě Šrí Nágar (stát Džaummú – Kašmír), na němž se dějí zázraky. Také je domněnka, že oněch 18 let v mládí, o nichž se vůbec nic neví, mohl strávit vyučením se buď v Indii, Egyptě nebo u esejských. Nakonec jsou dohady i o přesném datu jeho smrti, protože existovalo několik kalendářů, z nichž každý vycházel z něčeho jiného. Podle kosmických znamení – zemětřesení, zatmění slunce – a dalších nepřesných informací bychom se mohli domnívat, že to bylo v pátek 20.03.29.
Doplňuji:
Pro BIGFOOT
Zmiňuji zde teorie, které se opírají o jiné, než teologické studie, aniž bych uváděl svůj názor. Ovšem vězte, že nepochybovat znamená nemyslet. A jestliže čtu překlad sumerských zápisů na hliněných tabulkách, které jsou mnohem starší, než kniha Genesis a přitom zde zmiňována potopa má jiné protagonisty a archa je popisována jako menší kulaté plavidlo, které obyvatelé v Mezopotánii používají ještě dnes, nad vším se alespoň zamýšlím. A jen tak mimochodem, mohu dýchat?

skorcovaz

33 – Kristova léta.

Martina S.

33 let a zhruba 3 měsíce.

BIGFOOT

KROPÍTKO,MÁŠ ODE MĚ JEDNIČKU S HVĚZDIČKOU.BIG­FOOT
Doplňuji:
Pane dudu,co to tady vykládáte? vždyť jsou to podvody a lži,které nějací "Pitomci a bezvěrci"vypustili do světa,aby zhanobili jak BOHA A BIBLI tak taky proto aby lidi neuvěřili PRAVDĚ.TO JSEM TEDA Z VÁS PŘEKVAPENEJ.

pondělí

bigfute,BIBLE,VÍ­RA,CÍRKEV A BŮH,JSOU VŠECHNO NAPROSTO ROZDÍLNÉ VĚCI,
MOŽNÁ BY VÁS ZAJÍMALO CO SE NACHÁZÍ VE VATIKÁNSKÝCH ARCHÝVECH,KDE JSOU PÍSEMNOSTI NĚKOLIK TISÍCILETÍ STARÉ
A MNOHO S TOHO CO TU BYLO NAPSÁNO PŘIZNÁVAJÍ,MINULÝ PAPEŽ NĚKOLIKA VĚDCŮM Z OBORU NECHAL NAHLÉDNOUT,A TI SE VELMI PODIVILI,ŽE NAŠE PLANETA NENÍ PLACATÁ,COŽ HLÁSÁTE VY