Byl Ježíš Boží syn a nebo jen obyčejný člověk?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Byl ratolest Boží, jako já, vy, my všichni.. Ale na rozdíl od většiny měl otevřené oči - tedy podle toho co jsem o něm četl a slyšel.

Další odpovědi:

Zlatý

Pro věřící ano, pro nevěřící ne.V klaždém případě to však jistě byla velká osobnost.

Zlatý

Moje Babička mě říkala že Ježiš byl boží syn.

Zlatý

Ide o mediálnu chybu pri prekladoch.
Človek Kristus povedal: "Sme deti Božie" o všetkých ľuďoch, nie:" Ja so Syn Boží" (ja a nikto iný).
Podobná mediálna chyba skresľujúca skutočnosť sa opakuje už tisicročia: "naša spoločnosť je najlepšia"...

Bronzový

Ježíš Kristus boží syn nebyl, protože bůh neexistuje, pokud Ježíš žil tak jen jako obyčejný člověk jako já, vy a my všichni..

Diskuze k otázce

Bronzový

SajmonModer

Žádný Ježíš nikdy neexistoval, je to jen pohádka.

Zlatý

led

SajmonModer,
všimla som si, že s obľubou čítate duchovnú literatúru. Skúste ju čítať aj medzi riadkami.

Zlatý

led

SajmonModer,
Nemožno to tak pevne tvrdiť. Skúste si pozrieť niečo o vzniku náboženstiev.
Nehájim náboženstvo, ale vo všetkom hľadám reálny základ.

Vždy v začiatkoch každého náboženstva, ľudia, ktorí s tým začínajú bývajú zbožnení a stávajú sa z nich neuveriteľné nadpozemské bytosti.

Aj prípade Krista-Ježiša to bolo podobné. V časoch, keď bola nespokojnosť v obyvateľov rímskej kolónii Judea na jednej strane a predstaviteľmi židovského národa a rímskou vládou nad týmto týmto územím na druhej strane vodca skupiny tzv.apoštolov hlásal novú vieru v návrat Mesiáša a záchranu židovského národa. Jeho život, zajatie i smrť je presným opisom pomerov v tej dobe. Pri ukrižovaní sa neumieralo hneď, trvalo to i niekoľko dní (preto mu vlastne prepichli pečeň, aby skôr zomrel). Stúpenci ho mohli potejomky "ukradnúť" z kríža a niekto iný sa mohol krátkodobo vydávať za Krista, aby ho mohli tajne pochovať.

Tento zázrak božského zmrtvychvstania potom rozšírili vo svete a pomocou neho sa rozšírilo jeho učenie aj do Ríma.

Každé náboženstvo má reálny základ.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.