talka

Jak se modlil Ježíš Kristus?

Svými slovy?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se modlil Ježíš, se dovíme např. z evangelií. někdy vlastními slovy, jindy citoval žalmy.

"Kdykoli se Ježíš modlil vlastními slovy, začínal slovem Otče.

Ačkoli o významu výrazu Abba, kterým modlitba začíná, mezi biblisty nepanuje shoda, přikloníme se zde k tomu, že šlo o výraz, který běžně děti Ježíšovy doby používaly pro své tatínky. Je to výraz nebývalé intimity, důvěry a synovské lásky.Oslovením „náš“ jsme my lidé vtaženi bezprostředně do života Boží Trojice. (Podle knihy: Modlitba Otčenáš, John z Taizé, KNA)"

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:ax­pk5OqG3psJ:www­.modlitba.cz/o-modlitbe/modlitba-co-to-je/otce-nas/+&cd=2&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

"Ježíš se modlil k Otci pomocí slov žalmů. Žalmů je 150 a jsou obsaženy v knize Písma svatého nazývané též žaltář. V žaltáři se Boží slovo stává modlitbou člověka. V ostatních knihách Starého zákona Písma svatého slova hlásají díla Boha pro lidi a objasňují se zde obsažená tajemství. V žaltáři naopak zpívá člověk pro Boha a slova zde vyjadřují Boží spásná díla. Tentýž Duch Boží inspiruje Boží působení i odpověď člověka. Kristus oboje navzájem spojuje a v Něm také nás žalmy nepřestávají učit, jak se modlit.

Slovo žalm pochází z hebrejštiny a znamená přibližně ‚píseň chvály‘."
Žaltář v užším slova smyslu – biblická Kniha žalmů.

http://www.klas­tervyssibrod.cz/Zi­vot-v-klastere/Proc-a-jak-se-modlit

Jestli byl Ježíš Bůh, jak se mohl modlit k Bohu? Modlil se Ježíš k sobě?
www.klastervys­sibrod.cz/Zivot-v-klastere/Proc-a-jak-se-modlit
Doplňuji:
K polsední větě patří tento odkaz
http://www.got­questions.org/Ces­ky/modlici-se-Jezis.html

více diskuse

Další odpovědi
anonym

Vycházejme z toho, že byl a pokud byl, modlil se podle všeho k Bohu jako ostatní…si myslim,teda

anonym

Toto mne na bohu dostává. Zaprvé to jak laskavý a moudrý bůh trestá, vraždí, … Ale právě především to, jak chce aby byl milován a aby ho všichni uctívali. Copak chce být nějaký moudrý člověk bohatý, slavný atp.? Dle mého by tedy bůh neměl chtít po lidech aby jej oslavovali, aby se k němu modlili, … (Je-li tak velkolepý, že stvořil svět – pak nemůže ani on sám dělit na dobro a zlo – poněvadž on stvořil vše – jak by tedy mohl být na číkoli straně?)

anonym

Viděla jste film Umučení Krista?Myslím,že ve staroarmenštině a,že se modlil k otci,který byl v něm obsažený,tedy sám k sobě…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­dlitba

postcd

modlitba by měla být upřímná, jelikož se počítá s tím, že Bůh nás již zná a již ví co potřebujeme… Ježíš je podle Bible Boží syn, takže se ke svému otci pravdpodobně modlil svými slovy. Mezi nimi je láska, takže by se to dalo přirovnat k tomu když mluvíš k někomu koho máš rád/a a koho si vážíš a máš k němu úctu. jinak v Bibli je také vzorová modlitba, kterou Ježíš sdělil..

Vseznalek88

osobně jsem ho neznal, ale co vím z doslechu, tak to byl žid a tudíž se asi modlil dle tehdejších zvyklostí židů. Je tedy pravděpodobné že přeříkával modlitby šacharit, mincha a arvit ( viz wikipedia http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wi­kipedista:Shlo­mo/sandbox )

arygnoc

tak isto ako ostatní židia.
kristus bol žid.

jeho odlišnosť nespočívala v modlení, ale v spôsobe života podľa viery v boha.

;-Q

nnn1

Ježíš Kristus se modlil vlastními slovy. Např. když věděl, že má být v ten den (14. nisanu – den u Izraelitů začínal se západem slunce) zrazen a zavražděn, modlil se k Bohu mimo jiné o pomoc s odstraněním „pohárem“ tíhy z toho, co ho čeká, ale i přes svou tíživou situaci nechtěl, aby se děla jeho vůle, ale vůle Boží. (viz Matouš kapitola 26, verš 39)

střevo:
Židé nevědí (nebo si nechtějí přiznat), že se na Ježíši splnila všechna proroctví (a těch je stovky). Např. Izajáš (Izaiáš) 53:12, ve kterém se prorokuje, že Mesiáš (řecky Kristus) bude počítán mezi přestupníky (splnění Matouš 27:38); Izajáš (Izaiáš) 53:8 – u soudu měl být odsouzen (splnění Marek 15:1–15); Jeremiáš 31:15 – usmrcení dětí (splnění Matouše 2:16–18); Zecharjáš (Zacharjáš) 13:7 – Mesiáše měli opustit i jeho učedníci (splnění Matouš 26:31, 56).

Navíc Mesiáš měl být potomek krále Davida (jak mu Bůh slíbil a jak se prorokuje i u Izajáše (Izaiáše) 9:7) a Ježíš byl jeho potomkem (viz jeho rodokmen např. u Lukáše 3 od 23 verše). Tehdy ještě existovaly v Izraeli rodopisné záznamy (byly zničeny nebo ztraceny roku 70 n. l.,), takže kdyby Ježíš nebyl potomek Davida, každý by to mohl zjistit. Nikdo však nic takového netvrdil. Naopak ho někteří nazývali jako Syna Davidova. (např. slepí muži a zástupy – Matouš 9:27 a 12:23)

Matesax:
Neznáte Boha. To většina lidí, proto mu přisuzují to, že se na zemi dějí špatné věci. Bůh ale „…nikoho nezkouší.“ (Jakub 1:13) Z Bible se též dozvídáme, že „…celý svět je v moci Zlého“ (1. Jana (1. Janův) 5:19 ekumenický překlad) také se z ní můžeme dozvědět, že ten „Zlý“ je Satan též nazývaný Ďábel. Bůh ale slibuje, že jej navždy zničí a na zemi budou žít jenom dobří lidé. (Žalm 37:9–11)

Pokud se chcete dozvědět více, můžete mi napsat soukromou zprávu. Pomocí Bible Vám (ale i vám – všem ostatním) odpovím.

střevo

Cože ?Ježíš byl Kristus ?
Zeptej se na to ňákýho žida. Každej žid ti poví jak to bylo. Krista z něj uďáli jeho tajtrdlíci 😉

anonym

Nikdo nemůže vědět přesně jak se modlil,všechno jsou to jen bláboly a dohady ,teze a výmysly.
Nikdo neví,kdy se přesně narodil a ani umřel.
Kritickým historickým bádáním došlo od 19. století k odlišení náboženské postavy Ježíše Krista a historické osoby Ježíše Nazaretského. Od nepřesně vypočítaného data Ježíšova narození se počítají léta našeho letopočtu.
Všechno jsou to jen pohádky.
Křesťanský příběh Ježíše Krista popisuje Nový zákon v evangeliích, ve třech synoptických a poněkud odlišném Janově. Další informace podávají apokryfní evangelia, které však církve neuznávají za závaznou součást Bible.
Každej mele to svý a v ničem pravda není.

Emefej

Pumík > Viděla jste film Umučení Krista? Fakt to bylo ve staroarmenštině? Vždy jsem si myslel, že tam mluvili aramejsky.

dědapetr

Matesax: co to jsou za bláboly,s modlením Krista to nemá nic společného.

anonym

Matesax je trošku mimo mísu

anonym

Matesax
na to se ale nikdo neptal ☹