Weroniq

kuchařka pro kuchařky začátečnice

nevíte o nějaké dobré kuchařce pro začátečnice? s běžnými recepty české i trochu zahraniční kuchyně, ale ne žádné mořské plody a podobné exotické recepty
mám třeba Kuchařku naší maminky, ale recepty tam nejsou moc detailně popsány (např. doba vaření) zato jsou tam klasické recepty jako vývary, guláše, omáčky, saláty apod.

Nejlepší odpověď
anonym

Výborná byla Kuchařka naší vesnice. Bylo v ní komplet všechno včetně dělení masa, diet, zásad stolování a samozřejmě velké množství opravdu dobrých receptů na cokoliv, včetně pečiva, nápojů, zpracování zeleniny a ovoce. Mohu jenom doporučit. Mám spoustu novějších kuchařek, ale tahle je suverénně nejlepší právě pro začátečníky. Svým dětem jsem je v novějším vydání kupovala také.

Další odpovědi
anonym

V tištěné podobě vlastním „Kuchařku naší vesnice“ a můžu tvrdit,že se z ni už uvařilo spousta dobrých jídel a našli se rady jak zavařovat,jak udělat zabijačku,jak stolovat a mnoho jiného,poučného. V digitální podobě nedám dopustit na „Toprecepty.cz“ !

hanulka11

mám doma spoustu kuchařek, ale poslední dobou stejně nejraději sednu k netu a receptík nějaký vyberu raz dva

třeba tohle je prima odkaz až budeš mít chvíli prohlídni si to http://www.vse­ovareni.cz/

jsitě najdeš další ,které ti budou vyhovovat

iceT

Jestli je pro začátečníky vážně netuším
http://www.fil­marena.cz/kni­ha-2000-nejlepsich-receptu-z-ceske-i-zahranicni-kuchyne

ale třeba bude stačit.Vaření zdar!

Damiana

Já nedám dopustit na Velkou kuchařku Viléma Vrabce.
Ale Kuchařka naší vesnice nebo Vaříme zdravě, chutně a hospodárně – to je také ověřená klasika.

jmhad

Těch kuchařek je mnoho.Ta naše vesnice je fakt dobrá,ale ještě je třeba „Babička vaří s vnučkou“ a jiné.Ale lze si koupit i kuchařskou bibli s názvem „Receptury teplých pokrmů“,kde jsou normy i postup.Ale podotýkám že i když je zhruba 50 let stará,pořád je to základní učebnice učebních oborů kuchař a podle ní se skládají zkoušky. A 90% hospod jede podle této.Prostě je to základ a nic jiného v její kvalitě ještě nebylo vytvořeno.Pocho­pitelně vývoj jde dál a není tam vše,ale to základní se člověk naučí.Mě osobně tam hlavně vadí moc másla.

venkovan

Já bych zkusil „Kuchařku našeho supermarketu“.
Na každé stránce je podrobný popis jak připravit polévku ze sáčku, z kostičky, skleničky atd.
Pokud tuto kuchařku neseženeš a jsi šikovné děvče, která nedá na skvělá reklamní doporučení, tak si zajdi do větší knihovna a projdi si tam různé kuchařky. Určitě tam najdeš takovou, po které tvé srdce, oči a jazýček touží. A podle ní potom si koupíš nějakou podobnou, co je dnes na trhu.
My máme někde doma nebo u babičku ještě tu pravou kuchařku, kde je téměř psáno „vraž tam …“. kam se na tyto letité kuchařky, tužkou dopisované,ty na na křídovém papíře napsané rádoby návody na vaření a pečení hrabou.

johana 56

Osvědčená česka klasika již byla uvedena.Přidám „Recepty pro jeden hrnec z celého světa“ se zahraniční kuchyní,jsou v ní také recepty pro přípravu v mikrovlnce.

Málče

Zkus online kuchařku – maminčiny recepty nebo top recepty. Určitě si vybereš, sama podle nich vařím. Jsou vhodné pro začátečníky.