Annacze

Kolik molekul vodíku má voda?

Nejlepší odpověď
Kepler

Voda, správným chemickým názvem oxidan, neobsahuje žádné molekuly vodíku. Molekula vody obsahuje dva atomy vodíku. To měl být chyták, nebo jen nejasnost v pojmech?

Další odpovědi
Edison

Jelikož „Plynný vodík se v našem prostředí vyskytuje ve formě dvouatomových molekul H2“ a "Voda vzniká prudkým až explozivním slučováním vodíku s kyslíkem (hořením bezbarvým plamenem) podle rovnice:

2H2 + O2 → 2H2O,

za vývinu velkého množství tepla (exotermní reakce)" lze říci, že voda má JEDNU molekulu vodíku, ne? I když přesější, dle té rovnice, by bylo říci, že „dvě molekuly vody mají dvě molekuly vodíku“, ne?

Já vim.. Ona se molekula vodíku H2 ovšem rozpadá a oba jednotlivé atomy vodíku se váží s kyslíkem a jednotlivé atomy vodíku jsou samostatně navázány na kyslík, nikoli dva svázané atomy vodíku svázané pohromadě s kyslíkem. Tedy jde o tvar molekuly vody. Je to tak?

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Voda

mosoj

Žádnou!!!! Kyslík je dvojmocný a vodík jednomocný. Kyslík v molekule vody váže tedy dva atomy!!! vodíku.

Jiné je, když se vodík vyskytuje v nevázané formě. Pak vytváří dvojatomovou molekulu H2

Emefej

Nesmyslný dotaz. Nastuduj si, co to je molekula.

Alesh

Tak jelikož vodíková molekula obsahuje 2 vodíky a zrovna tak molekula vody obsahuje 2 vodíky, tak se dá říct, že molekula vody obsahuje jednu molekulu vodíku. I když je to poněkud nepřesné, přesnější je že molekula vody obsahuje 2 atomy vodíku.

Zdroj: http://www.zsche­mie.euweb.cz/vo­dik/vodik4.html

anonym

Plynný vodík se vyskytuje ve dvouatomové molekule H2, takovou molekulu najdeš tedy v molekule vody (H2O) jednu – tj. dva atomy vodíku a jeden kyslíku.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Taková blbá otázka… Proč nám sem taháš otázku, která byla aktuální před 4 lety? Už nevíš kam cpát reklamu?

Edison

Opravdu je správně, že voda neobsahuje molekuly vodíku.. any 2H2O… a to právě kvůli těm vazbám. Já to nadnesl… T vodíci se tam fak nedržej spolu, ale držej se kyslíku…