Mousinek

Jak je to se vzduchem?

Slyšela sem že vzduch je z atomů. Je něco mezi nimi? Nebo sou všude jen atomy. Je něco mezinimi nebo se vždycky dotýkají. Nechápu to

Nejlepší odpověď
HOMER

Krásná otázka.
Asi ne,nejsem sice chemik,či snad fyzik,ale pokusím se to napsat:
Pevné látky,kapaliny i plyny jsou tvořeny z chemických prvků nebo jejich sloučenin,směsí ap. Každá látka(tedy i vzduch)je tvořena z molekul,každá molekula z vazeb atomů a každý atom z elementárních částic.
Já si představuji hmotu jako hvězdnou oblohu,čili s poměrně velkými mezerami.

Další odpovědi
kapka

Pamatuju si, že všechny molekuly /i v pevných látkách/ neustále kmitají, nemohou být tedy těsně vedle sebe, to by se nehly. 🙂
A v tomto odkazu http://fyzika­.jreichl.com/in­dex.php?sekce=brow­se&page=706 se píše, že atomy mají různé tvary. Kulaté, hranaté… A když je něco kulaté, tak i když je to těsně u sebe, tak vzniknou mezery. No né?
Mimochodem ten článek v odkazu doporučuji přečíst. Dozvíte se tam třeba, že „bude-li se z kapky vody o objemu 1mm krychlový odpařovat každou sekundu milion molekul, bude se celá kapka odpařovat déle než milion let“

http://moleku­larnifyzika.ne­tai.net/plynna-latka.htm
Zde se píše, že molekuly v plynných látkách jsou daleko od sebe /relativně/.

skorcovaz

Řekla bych, že vzduch se přímo skládá z molekul kyslíku, dusíku, vodíku, metanu a jiných chem. prvků a ty se dále rozkládají na atomy, jenž definují příslušný prvek.. Tyto atomy se podle mne dotýkají, ale jelikož by jsme je mohli dále rozkládat na elementární částice a kvarky, které je vyplňují a ty uvnitř atomu údajně neustále kmitají – tato teéorie se nazývá teorie strun. Toto kmitání rozpohybuje atom a ten je tedy neustále v pohybu, ale ne v prázdnu, prostě jenom vystřídá místo jiného atomu, jenž je už dávno jinde, na místě jiného a takto pořád dokola.. :)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vzduch

irij

homere HEZKY . A CO KDYŽ TEN VESMÍR JSOU TAKY JENOM ČÁSTICE NĚJAKÝHO OBROVSKÝHO TVORA?…