Avatar uživatele
Sebtana

Kdybyste se mohli vrátit v čase do minulosti jako teenager, jakou radu byste si dali do života?

Ptám se hlavně jako teenager, který nechce udělat v životě hodně chyb, chci zjistit, čeho lidé litují, abych později neudělala něco podobného…

Upravil/a: annas

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? čárlí, annas, johana 56, redy, atlas, marci1, Slecna 007, sesednizkola, Danina65 před 2626 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Poradil bych svému já,aby nebyl tolik důvěřivý k některým lidem které považoval za své kamarády.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Život prožíváme tím, že jde kupředu, ale řadu rozhodnutí z minulosti dnes vidíme jinak.

Občas jsem stejně jako ostatní, poslechla/nepos­lechla rady rodičů či jiných dospělých Byli jsem přece mladí, takže nám patřil svět.. Dívala jsem se jinýma očima než moji „rádci“.

Udělala jsem chybná rozhodnutí, ale „Je lépe litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili nic“ Giovanni Boccaccio

Kdyby jsou chyby. Kdyby je jedno z „nejhorších“ slov v češtině. Vede nás do minulosti, která neexistuje a není možné ji změnit..

Také nás vzdaluje od budoucnosti, od níž něco očekáváme. Přítomnost, nyní a teď, je jediný čas, ve kterém můžeme něco napravit.

Ale přesto jedna obecná rada podle mého známého psychologa, jíž jsem se vždy neřídila.

Dělejte to, o čem jsTE přesvědčená, že je to správné, že uznáváte určité hodnoty. Žijte svůj život, jsme sama za něj zodpovědna..Ne­dovolte nikomu, aby vám určoval, jak máte jednat. Názory jiných jsou jejich názory, týkají se jen jich.
.
Když si věříte, je to pozitivní myšlenka, že dojdete tam, kam chcete. Pokud selžete, nevyčítejte si to, zpravidla se najde nějaká cesta.
Ne vždy vede k cíli přímá cesta …

Myslím samozřejmě při dodržování pravidel morálky. Doporučení si vyslechněte, přemýšlejte, ale uvědomte si, že spokojenost nacházíte jen sám v sobě.

Nemusíte různé věci dělat, ale buď je chcete, nebo nechcete dělat.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nikdy nelez na Odpovědi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Žádnou. Zkušenost je nepředatelná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Učit se, učit se a znovu učit se.
Zlepši si češtinu a skloňování
teenager máš chybu v zadání
otázky.

Radu do života jsem Ti už dala
snad už jen, abys byla zdravá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Slecna 007

Asi bych ti poradila, ať se nebojíš chyb. Když už chybu uděláš, pouč se z nich. A hlavně, v životě není nic takové, jak si myslíš, že bude a přeješ si. Nebuď překvapená, že všechno bude úplně obráceně 🙂

Upravil/a: Slecna 007

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Chybami se většina lidí učí dále nechybovat. Jiní jsou třeba nepoučitelní a dělají tytéž chyby dokola.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Nestydět se před holkama které mi líbí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Já jsem sice začala kouřit až v dospělosti,
ale dnes začínají kouřit mnohem mladší.

Takže bych poradila: Nekuř!

Radši to ani nezkoušej! Existují sice lidé, kterým
se podařilo přestat kouřit, ale nepodaří se to zdaleka
všem. Mně se zatím podařilo kouření jen snížit.
[Kdybych se dnes mohla vrátit, nezačala bych.]

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Každý si musí prožít svůj život sám, poznat prohry i výhry a radovat se z života. Zkušenosti jiných neoceníš, musíš to prožít. Za nějakou dobu si na toto období rád vzpomeneš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

hmmm, v tom mám celkem jasno. Řekl bych si přibližně tohle: „Neztrácej zbytečně čas a věnuj se produktivním věcem!“ Člověk často řadu důležitých věcí odkládá na „až pak, až budu mít náladu“ (a mnoho jiných důvodů), nakonec ale zjistí, že žádné „pak“ se nekoná, ale čas běží a už se nikdy nevrátí. (ale nevím, jestli bych se poslechl, člověk si některé věci musí prostě prožít)

Upravil/a: xxx3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

pred cca 10 rokmi sedím v škole na nemčine a premýšľam....­..poriadne sa uč tú nemčinu, čo ak sa v Anglicku niečo zomelie a ty budeš musieť odísť do Rakúska? a nebolo by to celkovo lepšie riešenie? podotýkam v tom čase – angličtina samé jednotky, nemčina o niečo horšia…takže motivácia nulová, polka triedy sme vtedy chceli ísť do VB/USA hneď po vysokej…

budúci týždeň skúsim nemčinu C1 na memerise, či to dám.....angličtinu C1 viem pasívne, ale mám od 18 FCE.....ale nie certifikát z nemčiny.....teraz by sa mi zišiel

takže rada pre mladšie ja: ani Amerika nie je vždy Amerika

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Carpe diem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elaine

Dala bych si pozor na kamarády, ne všichni jsou těmi, co tě podrží a nepodrazí.

A taky bych se více učila ve škole a byla víc průbojná.

Ale nejvíc tě naučí sám život.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Jako dospělý bych si asi nějakou radu dal, ale jako teenager bych ji určitě neposlechl. Snad jenom: Nemysli si, že když se k někomu chováš slušně, že ten člověk se bude chovat slušně k tobě.

Upravil/a: Jan Kunčar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Starý můž mi v putyce pravil, buď se držet pravdy a budu mít problémy, neb se včas přispůsobyt, případně dle režimu prekabátit a budu proplouvat životem snadněji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nehoň to, zjenteku, nehoň to! Pěkně piánko…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Stýkej se jen s lidmi, kteří tě nabijí kladně, ne s těmi, kteří jsou jako „upíři“, kteří z tebe kladnou energii vysávají. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
John Wick

No,vopíchat co nevyleze na strom,žádný slušnák jak jsem býval.No a potom řádně studovat,abych se dostal dál a ne na to srát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hari Prasad

Mám jich několik.

  1. Nepůjdu na školu, kde mě chtějí rodiče, ale půjdu tam, kde mám pro to předpoklady a co mě bude naplňovat. Ohlídal(a) bych si i ego, chce to trochu skromnosti a pokory, aby se člověk správně rozhodl.
  2. Na tomto světě, jakkoli je to nepříjemné si to uvědomit, jsme jenom dočasně. Narodíme se, žijeme a umřeme. Hledej smysl života. Kdo nehledá smysl života toho život nemá smysl! A hledej smysl v tom, co přesahuje jeden lidský život.
  3. Nenech se odradit. Kritici sluníčkářů jsou ty lišky, které to vzdaly pod zralými hrozny a už jen vykřikují, že jsou hrozny kyselé.

Ze všeho času, vymezeného pro lidský život, je pěkné to, co zabírá službu (Bohu) konáním dobra. Karel IV.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vomibest

Když nejse o život, tak jde o hovno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
monikabart

Nevěř všem, co ti chtějí něčím pomoct. 10× si to někteří vyberou zpět, tim vic, pokud neumis říct ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Zkušenosti jsou nepřenositelné a rady zbytečné. Dobré je brát věci tak, jak přicházejí, nesnažit se je měnit nebo se jimi dokonce trápit. V životě se stane mnoho velice nečekaně. Brát vše pozitivně! Jediné co bych já u sebe změnila je to, že bych nezůstala v životě sama s dítětem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jukatan

Než uděláte něco důležitého, skuste si představit jak se na to rozhodnutí budete dívat tak za dvacet let. Třeba si řeknete kvůli tomu, že se mi nechtělo chodit ještě 3 roky do školy, jsem si skazil dalších 60 let, které mám před sebou. Tak že jako teenager si hlavně připravte podmínky na dalších mnoho let – vyplatí se to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

Poradila bych si: „Kašli na všechny kteří kašlou na tebe, a u těch kteří na tebe nekašlou – důvěřuj ale prověřuj“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Norei

Nejdůležitější v životě je uvědomění. V každém jednom momentu si uvědomovat co dělám, proč to dělám a jak to dělám. A také si uvědomit své předurčení. Proč jsem na této planetě a jaký mám úkol. Většina lidí se nechá vést a stejně tak mladý člověk, který je součástí kolektivu, často podléhá trendům. Móda, hudba, kouření, drogy. Je to trendy. A pokud nejdeš s proudem, jsi lůzr. Jde o to, zda mi stačí být průměrným a přizpůsobit se, nebo si uvědomím, že jsem originál, mám svůj vlastní názor na svět, mám svůj vlastní životní cíl a jdu za ním bez ohledu co říká mé okolí. To je jediná cesta k osobní svobodě a tím i kúspěchu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Klasickou radu – nebát se a nekrást.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gobls

Já docela často lituju různých „kritických“ řečí proti někomu (včetně rodičů). Jak se říká, mlčeti zlato. A ještě horší je, pokud se to napíše, třeba někam na internet, kde to potom zůstane navěky.

Různé závislosti jsou samozřejmě taky problém. A jde i o počítač/mobil a internet. Jak hry, tak i sociální sítě a diskuse. Případně i nakupování věcí.

Jinak taky lituju některých nevyužitých příležitostí, kdy jsem zaváhal využít nějaké nabídky. Sice jsem mohl něco snadno získat, ale na druhou stranu jsem ani nic neztratil, takže tak moc o nic nejde.

Upravil/a: gobls

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FilmKlub

Uč se, co to dá! V dnešní době nikoho nezajímá, co umíš, ale jaké papíry máš v ruce a jak vysoký titul. Čím lepší a více, tím se Ti otevře mnohem více možností.
Pařit a kalit můžeš potom. Budeš mít za co! 😉

A kdybys byla kluk, poradím Ti, že pokud neposlechneš radu výše, tak aspoň bal jednu holku za druhou. Jelikož, pokud nebudeš po čtyřicítce v balíku (třeba díky tomu, že jsi se předtím hodně učil), už žádnou krásnou dvacítku nedostaneš! 😉

Upravil/a: FilmKlub

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
čárlí

Skvělá otázka.

Je třeba se vždy řídit podle sebe, ale přitom nepoškozovat ani neomezovat jiné. Znamená to umět přistupovat na kompromisy a mít zdravý rozum.
Pro většinu osob je ovšem tato konstelace nereálná.

Ale chci upozornit na něco důležitějšího: není od věci dělat chyby, protože cokoliv uděláme (je jedno jestli špatně nebo dobře) mění náš další osud. Já osobně vím, že kdybych se mohl vrátit do teenagerovských let, dělal bych znova vše stejně, protože jinak bych nebyl tam, kde jsem, nezažil to co jsem zažil a nepotkal lidi, které jsem potkal. Pokud bych dělal něco jinak tak je možné, že bych na tom mohl být lépe, ale také není vyloučeno, že naopak hůře. A to nechci riskovat, proto bych zůstal konzervativně u původního.

Zvažte si jen pro příklad co si myslíte, že se udělalo špatně a co by díky tomu, kdyby se to provedlo podle vás dobře, nebylo. Jak se říká všechno špatné je k něčemu dobré.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Flower01

Neboj se dělat chyby.
Ničeho nelituj. Všechno má svůj důvod.
Nezáviď.
Miluj sama sebe.
Žij. Tady a teď. Protože kdy jindy a kde jinde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Při volbě kariéry je důležitější se dobře uživit než se chlubit, že dělám něco, co nikdo jiný nedělá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Ono to takhle nefunguje, protože každý máme jiné priority, hodnoty, chceme od života něco jiného. Jistě, v něčem se nelišíme, ale ve spoustě věcí ano.

Každý teenager je, svým způsobem, blbec, taky jsem byl, všichni jsme byli, a je to naprosto normální. Určité věci se prostě dostaví ne ani tak s věkem, to taky, ale jednoduše s tím, že si to prožiješ, nejde všecko předat, vlastně skoro nic nejde předat.

Ale jestli přece, tak nic nepodceňuj a nic ani nehroť. Soustřeď se na to co děláš (a je jedno, jestli skládáš maturitu, nebo myješ nádobí) a dělej všecko nejlépe, jak můžeš. Výsledek se dostaví.

A ještě jedna tvrdá pravda: představa, že svět funguje, jako doma, že někomu záleží na tom, abys se měla dobře, nebo že se Tě bude někdo doprošovat, že Tě bude někdo přemlouvat, tak ne a nebude. Spousta mladých je schopná nepřijít do práce, prakticky bez omluvy, a bohužel, dokud chodí na brigádu, tak jim je to hojně tolerováno, protože nejsou lidi. Ale pokud nebudou chtít hákovat v supermarketu na brigádu celý život, tak tyto zlozvyky budou muset překonat, a to se obávám, že bude hodně, hodně těžké.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost