Lgee

Dle vlastní představy

Dle své osobní.

Další odpovědi
Daidal

Dle jiné představy

Snad žádná z výše uvedených spojenectví (a podobně) nemají žádnou představu, jak vést život (hlavně soukromý). Commonwealth je kupříklad jen taková volné společenství, formalita odkazující na minulost, na Bitrské impérium. Commonwealth realm je zase jen (velmi volná) personální unie – jedna hlava států, pro jinak zcela samostatné státy.
Některá jsou vojenská nebo ekonomická spojenectví na základě smluv. Celkově politická. Zapojení čistě států a jejich složek z hlediska politiky. Do toho, jak vést život občanů nezasahuje (oo trochu může upravovat mzinárodní právo, ale to se zase týká čístě základních lidských práv a svobod. Čili pouze právní hledisko, které nic konkrétního nevyjadřuje – vy smyslu, jak „nejlépe vést život“).

Dle svého svědomí, tudíž podle sebe a svých přání, svých snů, své vlastní uvědomělosti, ctižádosti, zálib a vidiny naplnění (čistě individuální záležitost). Nadřazené jsou tomu pouze spravedlnost, zákony, společenské konvence, tradice/zvyky a etiketa. Společenské konvecne nebo tradice ale ani nejsou nezbytné, ale taková etiketa BY MĚLA. Aby se vedl ctnostný život.
Kde v těch organizacích, spojenectvích a smluvách vdíš nějakou představu, jak vést život? Dokonce ještě, jak ho vést „nejlépe.“ Nic takového se v nich nikde neříká, přímo ani nepřímo. Snad jen když to vezneme z hlediska takového základního smyslu jejich existence nebo vzniku, tak by to mohlo být „žít v míru, přátelství a spolupráci.“

Rokio

Dle jiné představy

Podle představy spočívající být prospěšný společnosti.

paul1

Dle vlastní představy

Tu se ale rozumí, že moje vlastní představa se musí upravit tak, aby vyhovovala podle možnosti okolí a nevybočovala z rámce slušného chování k lidem a přírodě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

A Rokio a co máš dělat v případě, kdy pochopils, že KDEJAKÝ (!!!) produkt člověka škodí přírodě a v podstatě brání její přirozené evoluci? To seš pak společnosti prospěšný dle motta: Společnými silami do pekel za zvučné muziky a hrdém poplácávání se po zádech?

Rokio

zjentek: Tak v takovém případě by člověk měl se snažit být šetrný k přírodě a zároveň pomáhat druhým a snažit se o trvale udržitelný rozvoj.

zjentek

No právě, trvale udržitelný rozvoj. Jenže když nám rozum velí začít šetřit s ropou (a to jsem hodně nadnesl, bo rozum nám nic takového nezavelel), začneme vyrábět větší a větší baterie. To to je ten TUR a naše představa o něm? To já mám jinou a ta při hledání TUR spočívá v urvání si od vlastní držky. já vím, kruté. Proto taky se lidé jako já pohybují na okraji, čili hraně společnosti. Logické. A co vyrábíte u vás v závodě vy? Jsi šetrný k přírodě, tudíž pomáháš svou činností druhým?

Daidal

Ale ani ten závěr, který jsem nepsal není zcela pravdivý a halvně konkrétní (v tom jak vést život). A taky taková spojenectví nejsou vždy jen za účelem míru atd. jako spíš jen spojenectví pro případ války (proti někomu), atd.