dust8

Přemýšlíte více o minulosti, či o budoucnosti?

Nejlepší odpověď
hapiky

Budoucnost, protože..

Z minulosti je potřeba se poučit. Hlavně je potřeba myslet na budoucnost. Kdo se na budoucnost připraví, ten dokáže čelit i nenadálým událostem.

Další odpovědi
zjentek

Jiná odpověď...

Chybí kolonka přítomnost.

Bures_StB

Budoucnost, protože..

Obé, aktuálně více o budoucnosti.

marci1

Jiná odpověď...

Přemýšlím o přítomnosti, žijí přítomností,ta je teď. Minulost už byla, budoucnost třeba bude, třeba nebude. Carpe diem! 🙂

Filip84

Jiná odpověď...

Z minulosti se můžeš poučit, nebo nepoučit, většina lidí se nepoučí, arciť se v ní patlá, znovu a znovu, dokolečka dokola a celý život. Jejich právo, jejich boj.

Budoucnost neexistuje, jo, za vteřinu, minutu, hodinu tě může trefit šlak, může na tebe spadnout třicetitunové závaží, můžeš být sežrán vlky, může tě zachvátit automobil, může na tebe spadnout letadlo, cokoli. Navíc, přemýšlením nejde potenciální budoucnost jakkoli ovlivnit.

Pokud chceš změnit minulost, je to dětinské, prostě to nejde, navíc, minulost neexistuje, ona už byla – mrtvý taky s tebou nepůjde na pivo.

Pokud chceš změnit budoucnost, soustřeď se na přítomnost, jedině tak můžeš ovlivnit potenciální budoucnost. Představa, že budeš o budoucnosti přemýšlet a ona se tím změní, je dětinská. Nezmění.

Kelt

Jiná odpověď...

Někdy tak a jindy jinak. Přemýšlím o obojím. Třeba proč jsem se nenarodil někde jinde, třeba v královské rodině a pak, jaká čísla asi budou vylosována v neděli.

Disraeli

Budoucnost, protože..

Spousta lidí ve skutečnosti nepřemýšlí nad minulostí ani nad budoucností, jako spíš nad „co kdyby“ – alternativní skutečností, která se může týkat minulosti, přítomnosti i budoucnosti… často právě (fiktivní) přítomnosti. Přehrávají si scénáře a události, které se nestaly, nedějí a pravděpodobně nestanou, ale u kterých by si přáli, aby byly skutečné…

Za mě osobně o budoucnosti (též spojenou s „co kdyby“), kvůli plánování… je to nezbytné. Blízká i vzdálená budoucnost. Ale když něco dělám, snažím se maximálně soustředit na přítomnost, přítomhý okamžik. Nad minulostí moc nepřemýšlím … na paměti ji mám, ale nevracím se k ní kvůli sentimentu/nos­talgii a podobně. Spíš kvůli zhodnocení, přebrání, sebeanalýze a podobně.

GM

Jiná odpověď...

Většinou žiju přítomností. Můžete plánovat budoucnost, pak vám např. rupne v koleně a k tomu si škaredě zlomíte ruku a nic nemůžete, nikam nemůžete a veškeré plány na několik let jsou kde?…

Kryšpín

Jiná odpověď...

Nepřemýšlím UA za nejhojnější pomoci západu věří že válku vyhraje a putinovci za použití všeho možného mají snahu vyhrát, tudíž je pravděpodobné kam to vede.