Sisomir05

Kdy můžou žáka gymnázia vyhodit?

Dobrý den, zajímalo by mě jen teoreticky. Jestli mohou žáka prvního ročníku gymnázia v prvním pololetí vyhodit jestliže propadá ze dvou předmětů. Nebo zda až v druhém pololetí. A také se chci zeptat jestli žák od druhého pololetí má známky stejné a pořád s nimi jde dále nebo se mu vymažou a vše je od začátku. Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

V pololetí se nikdy nevyhazuje a jestliže propadá i ve druhém pololetí, tak ho nejdříve bude čekat reparát. a teprve, když od reparátu vyletí, tak může opakovat ročník.
Tu druhou otázku nechápu, ročník mápouze dvě pololetí, takže z druhého pololetí není kam pokračovat – na to navazuje další ročník a tam začíná všechno od začátku, ovšem reputace slabého žáka se může táhnout dál.

Další odpovědi
Michal Kole

ano, pokud není naděje, že se zlepší.

LejdyTerr

Nemůžou tě vyhodit bez důvodu, nebo že se špatně učíš. v 1. pololetí je jedno, jaké máš známky a v tom druhém pokud máš 2 nedostatečné budeš dělat reparát, pokud víc, rovnou propadneš. Problém je, když jsou přeplněné třídy, pak bys asi musel na jinou školu

Ella

v prvním pololetí můžeš mít klidně kouli na vysvědčení, důležité je to vychytat na konci roku. Známky začnou odznova, ale je pravda, že učitelé ti můžou snížit známku z předmětu, pokud to uznají za vhodné kvůli tvé aktivitě v hodině, či chování na jejich předmětu, prostě někteří to tak dělají, jiní počítají pouze průměr. Známky z prvního pololetí se do druhého nepočítají…

nimbus4

Opět bacha na blábol od Kolesy. V pololetí se nevyhazuje, v případě nedostatečné v červnu je v září či na sklonku srpna reparát.