Densi

Jak je to s propadnutím na gymnáziu?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jak je to obecně s propadnutím na gymnáziu. Jsem ve 2. ročníku a hrozí mi propadnutí z matiky. Pokud neudělám reparát, mohu opakovat ročník nebo ne?
Taky se bojím toho, že jsem přes měsíc byla v nemocnici a mám přes 200 zameškaných hodin, tak aby mi taky neřekli, nechodíš do školy, tak máš smůlu…

Nejlepší odpověď
Quimby

Na vysvědčení můžeš mít 2 věci – neklasifikaci(Nko) nebo pětku.
Pokud máš Nko, tak ti prodlouží klasifikaci třeba o měsíc s tím, že si dopíšeš písemky nebo tě vyzkouší nebo něco prostě. Poté dostaneš normální známku, ale může ti dát i pětku.

Pokud máš 5 rovnou, tak tě čeká někdy o prázdninách reparát. Pokud ho neudeláš, tak propadneš a můžeš opakovat ročník.

Doufám, že se nepletu, alespoň na naší škole to tahle bylo. Každopádně třídní nebo ředitel/ka ti dají správnou odpověd. Taky není špatné zajít za tím učitelem matiky a poptat se, jestli si nemůžeš něco opravit nebo dopsat. Řekl bych, že většina učitelů vyjde vstříc a bude s nima domluva. Je to mnohem lepší než to ignorovat a doufat, že se smiluje a dá ti 4.

Další odpovědi
da ny

Obecně nelze dotaz zodpovědět…
Každé gymnázium má svůj řád a pravidla (vyhlášené ředitelem školy).
Na našem gymnáziu a krajském vzdělávacím centru, není po propadnutí žádná šance opakovat ročník.
Ze zdravotních důvodů a odůvodněné písemné žádosti adresované řediteli gymnázia (rodiče) bývá možné ročník opakovat.
Řeší se takto i absence, v letošním roce je zde tolerance 15% v každém z předmětů. Lze řešit i studiem s IVP.
Pokud jste marodila „..přes měsíc..“ a jinak učivo gymnázia (M, včetně doučování) zvládáte: měla byste mít nějaké známky, které by .v takovém případě, ale na propadnutí nebyly..
Takové záležitosti je třeba řešit včas (s předstihem), ne až s téměř utrženým uchem…:)
Hodně štěstí!

zelí

U nás stačilo zaplatit a mohlas opakpvat do aleluja.