Jak je to s propadnutím na gymnáziu?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jak je to obecně s propadnutím na gymnáziu. Jsem ve 2. ročníku a hrozí mi propadnutí z matiky. Pokud neudělám reparát, mohu opakovat ročník nebo ne?
Taky se bojím toho, že jsem přes měsíc byla v nemocnici a mám přes 200 zameškaných hodin, tak aby mi taky neřekli, nechodíš do školy, tak máš smůlu...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Na vysvědčení můžeš mít 2 věci - neklasifikaci(Nko) nebo pětku.
Pokud máš Nko, tak ti prodlouží klasifikaci třeba o měsíc s tím, že si dopíšeš písemky nebo tě vyzkouší nebo něco prostě. Poté dostaneš normální známku, ale může ti dát i pětku.

Pokud máš 5 rovnou, tak tě čeká někdy o prázdninách reparát. Pokud ho neudeláš, tak propadneš a můžeš opakovat ročník.

Doufám, že se nepletu, alespoň na naší škole to tahle bylo. Každopádně třídní nebo ředitel/ka ti dají správnou odpověd. Taky není špatné zajít za tím učitelem matiky a poptat se, jestli si nemůžeš něco opravit nebo dopsat. Řekl bych, že většina učitelů vyjde vstříc a bude s nima domluva. Je to mnohem lepší než to ignorovat a doufat, že se smiluje a dá ti 4.

Další odpovědi:

Bronzový

Obecně nelze dotaz zodpovědět...
Každé gymnázium má svůj řád a pravidla (vyhlášené ředitelem školy).
Na našem gymnáziu a krajském vzdělávacím centru, není po propadnutí žádná šance opakovat ročník.
Ze zdravotních důvodů a odůvodněné písemné žádosti adresované řediteli gymnázia (rodiče) bývá možné ročník opakovat.
Řeší se takto i absence, v letošním roce je zde tolerance 15% v každém z předmětů. Lze řešit i studiem s IVP.
Pokud jste marodila "..přes měsíc.." a jinak učivo gymnázia (M, včetně doučování) zvládáte: měla byste mít nějaké známky, které by .v takovém případě, ale na propadnutí nebyly..
Takové záležitosti je třeba řešit včas (s předstihem), ne až s téměř utrženým uchem...:)
Hodně štěstí!

Pokročilý

U nás stačilo zaplatit a mohlas opakpvat do aleluja.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.