leader

Které maturitní předměty na gymnáziu, pokud chci podnikat?

Začínám podnikat,ale studuji na gymnáziu ve 4 ročníku.Jsem hodně slabý v matematice a němčině,ale protože se mi obojí hodí do života lépe než dějepis/zeměpis,tak se chci snažit a alespoň na 1 z těchto 2 předmětů zaměřit síly . Co se podle vás hodí více-matika nebo němčina? A pokud přemýšlím o ekonomické VŠ,je matika opravdu nutná? (mám seminář ekonomie) a dá se matiku tak rychle pochopit? Děkuji

Nejlepší odpověď
klumprt

Třeba takové integrály ti v podnikání budou skutečně k ničemu. To už je lepší ta němčina. Ovšem ekonomická VŠ bez orientace v matematice, to bude peklo. Matematiku se nedá bohužel moc rychle pochopit.

Další odpovědi
Muffz

Pokud mas logicke mysleni, tak se matika da pochopit. Pokud ne, da se naucit. Avsak pokud plaves i v mnohoclenech a zlomkach, budes plavat vzdy vsude, od derivaci pres integraly az po matice. Neni to tezke, da se to naucit pri hodince uceni denne, jenze lidi radsi hrajou hry nez aby delali neco pro svoji budoucnost.
Na kazde ekonomicke VS budes mit matiku, ale je to spis opakovani ze stredni + derivace a integraly (na gymnaziu jste (doufam) asi brali).

Nemcina se hodi, pokud chces logicky jit pracovat do nemecka. Jinak bych volil anglictinu a nepletl si hlavu dalsim jazykem, ten se da ucit behem zivota.

Pokud chces podnikat, budes muset zabrat v ekonomii (pocitej s tim, ze v prvnim rocniku neuslysis o ekonomii ani slovo, v prvaku jsou predmety spolecne pro fakulty a jsou to vetsinou obecne kraviny, ktere te k smrti nebudou bavit a budou absolutne zbytecne).

Kazdopadne skola ti da pramale zaklady, at uz je to stredni nebo vyska. To, kam daleko to dotahnes, zalezi jen na tobe a na to, co budes delat ve volnem case. Necekej, ze te skola nauci, jak se stat ekonomem, jak zacit podnikat, jak umet podnikat. Nas ucitel vzdycky rikal, ze pokud by kazdy ucitel skutecne vedel, jak na to, tak by neucil, ale sam podnikal.

A btw, neboj se predmetu na vysce, je to smutne, ale na vysce se opisuje a podvadi daleko vic nez na stredni. Kamos se za cele tri roky naucil na dve zkousky, ostatni opsal, a ted je z neho bakalar. Sad story.

da ny

To máš veliké štěstí, už zase „straší“ s povinnou maturitou z matematiky :)
Matematika je (až nesmyslně) nutná témeř na všech VŠ alespoň v 1. semestru… Bývá skryta např. v předmětu Statistika ;)
Na VŠE jí neutečeš, ale snazší (ne studium = náročné, ale jen matematika) je údajně při studiu: http://www.fm­.vse.cz/
Nevím v jakém oboru/odvětví chceš"podnikat", studium můžeš zaměřit různými směry. (VŠ, SOŠ) /Pokud povedeš restauraci/hotel, musíš něco vědět o gastronomii, jinak tě kuchaři a číšníci položí/
Jako podnikateli ti prospěje také znalost účetnictví (zodpovědnost poneseš ty) a každá znalost a dovednost „navíc“ se vždy hodí :D
Studiem si můžeš téměř neomezeně doplňovat průběžně vzdělání podle potřeby/touhy. Někdy i formou různě dlouhých kurzů včetně rekvalifikačních.
K maturitě jdi na „jistotu“, nevybírej předměty v kterých hodně plaveš nebo pořádně zaber s přípravou k maturitě.
Koukni na výsledky/úspěšnost předchozích maturantů, v předmětech mohou napovědět…
Přeji hodně štěstí a úspěchů!