Poslední dny mám problémy s notebookem (ACER), celý systém se mi nějak zasekává, může to být vir?

Zdravím,

poslední dny mám problémy s notebookem (ACER), celý systém se mi nějak zasekává, měl jsem (mám) podezření na nějaký vir, při nejhorším to budu řešit odborně. Chci se tady ale zeptat:

U rychlé kontroly AVASTem se mi test několikrát dostal do 43% a u kontroly jednoho souboru zmrzl. Soubor jsem dohledal (viz. níže). --- U AVG testu se mi stalo totéž, ve více procentech, jiný soubor, ALE:

Oba soubory jsou ze stejné složky, C: \OEM\Preload\Autorun\DRV\Realt ek Audio Codec ALC272X\WDM - RCoInst64XP.dll a C: \OEM\Preload\Autorun\DRV\Realt ek Audio Codec ALC272X\Vista64 - MBPPCn64.dll

Předtím jsem také zahlédl na miniliště (kde je čas), že služba zvuku není zapnutá ... Problém tedy bude někde v "Realtek Audio Codec ALC272X". Složka OEM je systémově skrytá, jsou v ní různé soubory a ovladače od ACERu. Něco mi říká, že vydeletovat zvukové kodeky by nebylo optimální řešení :-)

Může něco takového způsobit výrazné zpomalení systému (jakoby hodně vytížená RAM, až zmrznutí systému)?

Odpověď "stáhni nebo přeinstaluj zvukový kodek" mi moc nepomůže, i když bych to s menším návodem dokázal, zaráží mě, proč se antivirové testy zaseknou u této složky... takže ten virus? :)

PS: Internet mi jde bez problémů, do složek se dostanu, ale občas systém zmrzne nebo se složky do nekonečna načítají, zkrátka výrazné zpomalení.
Doplňuji:
Hodne se mi to seka, i internet... Asi jako kdybych pustil HW nejnarocnejsi hru, hodil si ji na listu a surfoval -_- Uz jsem psal na ACER podporu, ale nevim...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Buďto ten Eset - a nebo spusť v Avastu Test po restartu.
___
Spíš, než virus to bude problém s diskem
- spouštíš někdy Defrag?
- Chkdsk?
- kolik máš místa na disku?

Další odpovědi:

Stříbrný

Jen z tohoto popisu se mi nezda, ze by to virus byl, ale zkus http://www.eset.com/… - skenuje stejne jako instalovany.

Stříbrný

Vir, chyba HDD, ovšem doplním-může to být doopravdy chyba driveru, tudíž bych postupoval následovně-spustil test antiviru před spuštěním PC, poté otestoval HDD a jestli to nepomůže, reinstal.

Bronzový

Já vím že tady na tom internetu se pořád baví o nějakém pc a monolike. Ale já jako zkušený řemeslník rozumím cibuli, omáčce a trochu masu. Tak nejlépe hovězímu. Nejlepší je hovězí uzený jazyk. Ale ten jsem jedl je to tak těch 8 roků. Jejda, toto běží. No a teď tady mám cigarety a někde je víno. A to pc pořád hučí. To tam je taková krabice, já ten dekl zahodil, tak musím dávat bacha abych zase papučou nesáhl do větráku. A co že vám to nejde? Vyčistit větrák od prachu, ejsr se seká, že je to moc horký.

Zdroj: https://cs-cz.facebook.com/pag es/Věra-Pohlová/37431345981

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.