SajmonModer

Kde končí vesmír? A jestli má nějaký konec, co je za tím koncem?

:D
Doplňuji:
Děkuji moc za Vaše zajímavé názory, pěkně jsem si početl :)

Nejlepší odpověď
rynek878

Kdybych věděl odpověď na tuto otázku,tak jsem nejbohatším mužem planety.

Další odpovědi
Terryle

nic ;o)
Vesmír možná teoreticky končí, ale prakticky se snad pořád rozpíná, takže ten konec vlastně nikdy nedosáhneme.

Anebo úplně z druhé strany, poeticky s Jarkem Nohavicou:

„Snad vesmír nad vesmírem,
snad lístek na věčnost…
Naše touho, ještě neumírej,
sil máme dost…“

arygnoc

Protože se všeobecně přijímá teorie expandujícího vesmíru, známe konce dva – počátek a konec druhý, který je vlastně oním rozpínajícim se počátkem.
a co je za tím koncem? asi to samé, co za poslední tečkou románu: spekulace, a možná taky nic, anebo také Vesmír II., Vesmír III., Vesmír yyy (série xxx) (viz nekonečné filmové série) ;)

barnajka

Křovák Xi-xao by ti asi dokázal odpovědět líp, ten už našel aspoň konec světa :))

Já osobně jsem realista a pokud si na věc nemůžu sáhnout, změřit ji, ověřit si její existenci…nevěřím. Přesto se asi taky přikláním k teorii, že vesmír je nekonečný. Až někdo ten konec najde, budu klidně ochotná názor změnit 😉

A k otázce č.2 – za koncem je vždycky zase nějaký nový začátek 😉

sejtanka

Vesmír končí tam, kde už není žádná hmota, žádný prostor a ani žádný čas.

venkovan

Pro mne vesmír končí za naplněnou ledničkou. Víc to neřeším.

hanulka11

Nevím tedy…vždy se říkalo, že vesmír je nekonečný…možná už to neplatí

poa.li

Řekl bych, že slova jako konec, nebo začátek tak, jak je chápeme my se na vesmír aplikovat nedají. Jsme jen lidé…

Jikra

To něřeš nebo se z toho zblázníš.
U Chocholouška už jsou jich mraky.

Barboska

vesmír nekončí je přece nekonečný

MacChill

Přesně – Tohle se prostě neví …

Toruk

Možná, že vesmír je konečný a že takto konečný je obsažen v … Pak by myslím víc stálo za to poznat to co vemír přesahuje.

Honzucha

Když nevíme jaký tvar má vesmír tak nevíme jaké tvary mají konce. Že by kulaté :D

anonym

Vesmír nekončí…Je to jako když jdeš dokola země taky nikdy neskončíš…

slad08

Vesmír nemá konec a jestli někdo tvrdí že jo, tak pak nevým co je zatim koncem, že by Matrix?
Vědci se domnívají že před velkým třeskem určitě něco bylo, protože jak by jinak mohla vzniknout taková nahromaděná energie a pak i ten samostatný výbuch.

Robo Man

Musí mít něaký konec prostě nekonečný nemůže být ni a za koncem podle mě něco jako plyn který tě vyžere a nebude z tebe ani kostra budeš jen další prach

SpaggyCz

Já odpověď znám a rád ji vám tu povím. Jestli chcete věřte jestli nechcete nevěřte ale tady to je: ve vesmíru jsou galaxie v galaxiich jsou hvězdy,planety,me­teroidy a bordel. ale! vesmír má konec. Vesmír je velká tmavá koule a kolem té koule je ješťe větší vesmír a v tom větším vesmíru jsou menší vesmíry „tmavé koule“ a my jsme v jedné z nich. a ten větší vesmír je taky velká koule a zase je ve větším vesmíru a tak dále takže by jsme se hádali do nekonečna nebo vbuchu světa nebo než by nám přetrhli dráty američšťí hajzlové kteří ve vesmíru natočili na stream mimozemšťany ale v dobu kdy to šlo viďet tak „náhodou“ vypli stream aby to vypadalo nenápadně. Mimozemšťané existují a vědci z nasa to vědí