lucille

nekonečný vesmír…

myslíte že je pravda že vesmír vůůbec nikde nekončí??…ja si to pořád snažím představit…(to nekonečno)…ale vůbec mi to nejde…vždyť všechno někde začíná a všechno někde končí…tak proč by nemohl i vesmíír…
jaký je váš osobní názor???

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Těžko říct, už se to tady probíralo.
Možná někde končí, ale je to tak daleko až je to opravdu nepředstavitelné. Tak daleko, že tam nikdo nikdy nedohlédne.
A pro představu-kruh taky nikde nezačíná a nekončí.

Další odpovědi
mosoj

Koule, kruh, elipsa to je jedno .
Vesmír se ale rozpíná !!! No jo ale kam ???
Toť otázka !!!

verka

O tomto tématu umí krásně vyprávět pan Jiří Grygar. Pokud máte možnost, přečtěte si nějaké pojednání našeho předního odborníka. Vysvětlí vám, že nic ve vesmiru mezmizí, že se vše jenom přemění, že vesmír je nekonečný, že dohlédneme vždy dál zároveň s rozvojem techniky.

led

skúste nájsť skutočný začiatok a koniec na guli – nie to čo vy si určíte za začiatok, to je imaginárny začiatok.

anonym

Vesmír je konečný,ale bez hranic.

Zdroj: http://utf.mff­.cuni.cz/popu­larizace/KosmStSv/Kos­mStSv.html

mojitek

zacatek nebo konec je jen relativni pojem…

anonym

Pokud je něco tak obrovské že se za hranice toho nemáme žádnou šanci dostat můžeme to považovat za teoreticky nekonečné .. cely nás vesmír … tělesa která se v něm rozpinaji po velkém třesku aby se po čase zase smrstila v tomto prostoru nejspíš nebude jediný

a jak jsou pro nás nepřekonatelné vzdálenosti mezi hvězdami, galaxiemi, zrovna mnohem absurdnejsi vzdálenosti by mohly dělit tyto „pulzujici velké třesky“ … a kdo vi zda to.vsechno netvoří jen stavební základ .. atomarni úroveň něčeho podstatně většího … považovat to za nekonečné zatím není od věci