marťa382

K čemu jsou tyto aplikace a jak je odstranit? (Android)

Něco jsem si stáhla do mobilu a nějak (neúmyslně) se mi tam stáhly i tyto aplikace. Je u nich buď možnost VYNUTIT UKONČENÍ, ale pak je tam varování: VYNUCENÉ ZASTAVENÍ MŮŽE ZPŮSOBIT NEPŘEDVÍDATELNÉ CHOVÁNÍ APLIKACE (Bojím se, aby mi to neudělalo v mobilu „nepořádek“) a nebo u toho není žádná možnost (všechny jsou „zašedlé“).
Nechci mít v mobilu nic zbytečného a taky si myslím, že ho to možná zpomaluje. Tak se chci zeptat, jestli nevíte, na co jsou tyhle aplikace a zda jsou potřeba:
Google Backup Transport
Google Partner Setup
Google Services Framework
Instalátor certifikátů (ten nejde ani ukončit)
Market Feedback Agent
Market Updater (nelze ukončit)
Mé nahrané soubory (nelze ukončit)
MMI Test II (nelze ukončit)
Nástroj k instalaci balíčků (nelze ukončit)
Online aktualizace
Package Access Helper (nelze ukončit)
Paměť pro nastavení (nelze ukončit)
Paměť pro obsah DRM (nelze ukončit)
atd. (už se mi je nechce vypisovat, ale je u nich jenom ikona androidu – takový zeleno-bílý obdélník a v rohu „panáček Android“)

Doplňuji:
Děkuju za rady. :) Akorát, Bedy, jak píšete, že drtivá většina z toho seznamu aplikací je v základu Androidu, tak mně se to právě jako základ nezdá, protože to tam nebylo od začátku. Až po nainstalování nějaké hry nebo aplikace se to tam objevilo.
Já to tam tedy radši nechám, aby mi to neudělalo něco s celým systémem, jak píše česílko.

Nejlepší odpověď
anonym

Plno aplikací je napevno vypáleno v ROM, takže jsou součástí zařízení (jako u mobilu), ukončením třeba Google se nic nestane, pouze nebudeš používat prohlížeč. Po kliknutí na ikonu G se zase spustí. Market (je obchod), možno ukončit. Paměť neukončuj, využívá i volné místo, takže máš př: místo 2GB, ale využívá 3GB.
Jiné násilné ukončení programů může spůsobit nestabilitu operačního systému a musela bys provést restart.
Smiř se s tím, že některé aplikace pojedou na pozadí systému, jako v PC. Bez toho by OS nefungoval.
Doplňuji:
Zkus Uninstaller. Aplikace Uninstaller od známého tvůrce bezpečnostního softwaru AVG vám pomůže takové aplikace identifikovat a následně odinstalovat. K dispozici jsou různé způsoby třídění instalovaných aplikací: podle frekvence jejich používání, využití akumulátoru, úložiště či datových přenosů. https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.avg.uninstaller

Další odpovědi
Bedy

Drtivá většina z toho seznamu aplikací je v základu Androidu nebo aspoň v nadstavbě od výrobce mobilu, takže bych se v tom moc nehrabal. To, že to zpomaluje, to Vám věřím a mohu Vám říct, že to bohužel už lepší nebude a že to bude spíš naopak horší. Takže jednou za čas bude nutné udělat hard reset do továrního nastavení, čímž se mobil kompletně vymaže a Android se tam nakopíruje na novo. To by zas chvíli mělo vydržet.
A nebo se na to můžete kompletně vyprdnout a koupit si mobil s jiným operačním systémem, který není tak pomalý a zabordelený vším možným jako Android.
Doplňuji:
Google Backup Transport
Google Partner Setup
Google Services Framework
Instalátor certifikátů (ten nejde ani ukončit)
Market Feedback Agent
Market Updater (nelze ukončit)
Nástroj k instalaci balíčků (nelze ukončit)
Package Access Helper (nelze ukončit)
Paměť pro nastavení (nelze ukončit)
Paměť pro obsah DRM (nelze ukončit)

  • tohle určitě je určitě spjaté s Androidem nebo s jeho nadstavbou, je možné, že ze začátku to neběželo, ale jak jste začala stahovat aplikace, tak se objevil Nástroj k instalaci balíčků, Package Access Helper a další jako ty online aktualizace a tak dále.

mariohlas

Jak už to uvedl Bedy, mnoho aplikací odinstalovat nelze – buď jsou v základu Androidu nebo je tam „nacpal“ výrobce mobilu. Ale ty, které sis stáhla sama, můžeš bez problémů odinstalovat pomocí aplikace „Easy uninstaller“ (česky), kterou si můžeš bezplatně stáhnout v „Obchod Play“. (V té aplikaci se zobrazí i ty NEodstranitelné, ale pokud je budeš chtít odinstalovat, nabídne Ti to jenom „Chcete tuto aplikaci nahradit tovární verzí ?“ – to rozhodně NEpotvrď !!! – bylo by to z bláta do louže.)

marťa382

česílko: Děkuji za tip. :) Vyzkouším.

huxa

bedy, bedy, nemyslíš, že toto už přeháníš? :) to, že nemáš rád Android a raději Windows už určitě všichni víme, ale furt to takhle předhazovat a čím dál tím víc agresivněji, za chvíli sem budeš psát: „Android je na pí*u“.

mojitek

Bedy nemá vůbec fobii z Androidu a není závislák na Nokijích ,a je nestranný :D