Tomas001cz

K čemu na Androidu slouží systémová složka LOST.DIR ?

Ptám se z toho důvodu, protože mi zabírá 0,96GB.
Doplňuji:
Nemůže se mi při vymazání složky vymazat i nějaká data aplikací? Už několikrát se mi stalo, že procesor běžel naplno a tablet se vypnul kvůli 0% baterie i se spuštěnými aplikacemi (a hlavně mě děsí to, že složka zabírá 960MB)… Respekte, z tvé „odpovědi“, která prošla pouze přes Google Translator, jsem nepochopil ani slovo :(

Nejlepší odpověď
cochee

Jsou v ní soubory a složky, nalezené při kontrole souborového systému jako poškozené či ztracené. Můžeš je smazat, složku samotnou nechej, stejně se utvoří znovu. Zkušený uživatel by mohl zkusit soubory analyzovat, co obsahují (mají totiž náhodné názvy, takže není poznat, co jsou zač), ale vymazání je OK.

Poškozené a ztracené soubory vznikají při nekorektním vypnutí mobilu, při vyjmutí paměťové karty za chodu a při dalších činnostech.

Další odpovědi
Seznam.cz

Tyto soubory už systém potřebovat nebude. Není program který by s útržky souborů pracoval. Celý obsah lze vymazat. Po čase se složka bude plnit dalšími soubory. Když vymažeš i tuto složku, systém si ji opět vytvoří.

Respekt

To je úložný prostor pro soubory, které byly „získaných“ během Android OS spuštění fsck (File System Podívejte se, jak se domnívám, to, co si myslel, …), který je sorta jako starý DOS chkdsk programu. Soubory, které se nacházejí se pokazil, jako ze snad tahání SD kartu, když to bylo psáno na, jsou uloženy s náhodnými jmény do LOST.DIR, kde se jen tak sedět věčně, obecně. Dalo by se udělat nějakou práci pro obnovu na nich, jestli jste věděl, že přesně to, co jste hledali a potřebovali něco zpět zoufale.

Jeho OK pro vymazání souborů, pokud existuje, v tomto adresáři, ale pokud jste smazat adresář proces mount bude jen znovu ji na startu v novém fsck. Pokud máte soubory tam, znamená to, že něco, co bylo zjištěno, že se v systému souborů na tomto disku v pořádku v určitém okamžiku.

Zdroj: http://android­forums.com/mo­torola-droid-3/447049-lost-dir-what.html