Lukas27

Je zdravé jíst před spaním?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Není to dobré, přetěžovat žaludek jídlem. Tělo má odpočívat, takže jít řekněme ,,lehký" do postele je lepší, než být plný. Otázka je, zda je lepší i být hladový.

Další odpovědi
Kepler

Říká se, že to zdravé není, ale hladový prostě usnout nedokážu. A ty divoké sny Maxipsa Fíka! To prostě média ani net nevymyslí.

quentos

Ne, již tři až čtyři hodiny před spaním se tělo fakticky „připravuje na spánek“, takže by se v tu dobu nejen nemělo jíst, ale ani pít povzbuzující nápoje, sportovat či řešit problémy.

da ny

Poslední jídlo (lehčí, ne knedlo zelo vepřo), je vhodné sníst 2 – 3 hodiny před spaním. Tělo nestrádá v noci hladem a trávicí trakt není přetížený
Neměl by to být jogurt, ani mnoho bílkovin :).

Lurius

Tělo by se během spánku mělo regenerovat a ne trávit jídlo

nyjono

No … přijde na to, jak moc máš hlad.
Pokud ano, je lepší nějaké lehké jídlo v malém množství.
Obecně to zdravé není, ale že zkušenosti vím, že když čtení hlad je, také se špatně usíná a spí.
Takže ideálně je dobré si to naplánovat a najíst se včas.

elkon

Jíst by se mělo tak do osmnácté hodiny, později maximálně nějaké ovoce. Tím lze také udržet váhu pod kontrolou. Mám vyzkoušeno.

paul1

Těsně před spaním to určitě zdravé není. Stává se ale, že něco „malého“ musím zblajznout, ale potom mívám většinou divoké sny. Nejlepší je, jak říká Mládek – když to na tebe přijde, můžeš se i zakousnout, ale zase musíš pustit

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Mnoó, my praľudia, zvieratá a bubáci svoju životosprávu prispôsobujeme svojim potrebám a dostupnosti potravy. Nepozeráme na hodinky, ponaučenia doktorov a zvyklosti civilizovaných ľudí, ale snažíme sa žiť čo najefektívnejšie.
Sviť Měsíčku sviť, ať všichni lidé spí a ať nejí, ať mám i já co jíst.
Když výjde Slunce, ať svět zaplaví lidí, ti, co neznají to, co všechny děsí… když mají hlad a nemají co jíst.