Zuzik

Máte někdo zkušenost s dietami? Jak správně jíst a hlavně co jíst? Co je zdravé a tak?

Chci nějak zdravě zhubnout, ale ty diety co jsou na internetu jsou k ničemu, protože se vytváří poté jojo efekt. Prosím nemohl by mi sem napsat někdo kdo má s tím zkušenosti? Kdo ví jak na to? Předem strašně moc děkuji

Odpovědi
Damiana

Celkově změnit stravovací režim – dlouhodobě. Nastálo. Jíst pravidelně, menší porce, dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, ryby, netučné maso, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, obiloviny, luštěniny. Omezit smažená, příliš kořeněná, sladká a tučná jídla. Místo hnusu z Mekáče, pizzy, hranolků, bonbónů si dát mrkvový salát, přírodně upravené kuře, rýži, tmavý bagel s lososem nebo poctivou šunkou… Přidat pohyb, necpat se do noci, pít pramenitou vodu místo Coly, nekouřit, nepít alkohol… Všechno tohle ti mjsí „přejít do krve“, ne to „zkusit“ na týden…Jak snadné…
Ale účinné. Nic jiného nefunguje.