J_K

Je správné, že odpovědi hodnotí kdokoliv, i neznalý problematiky, a ohodnotí i chybnou odpověď?

Nejlepší odpověď
gecco

Jak tomu chceš předejít?
😉
Jsi na zájmovém fóru, ne na vědecké konferenci…

Další odpovědi
led

Ano, je to správné, má právo prejaviť svoj názor. Palcovať možno aj ak otázka, alebo odpoveď zaujme. Pozrite si pravidlá.
Ale máte pravdu, výrazne chybnú odpoveď by nemali „palcovať“
gecco,
žiaľ, aj na vedeckých, alebo politických fórach veľakrát tlieskajú chybnému príspevku.
setapouch,
tazatel, který se ptá, protože nezná a chce znát, ten čte odpovědi na svůj dotaz, hledá v nich, co chce znát a mnohokrát jej palčeky nezajímají.
boreczech, „rozhodně by to neměl hodnotit palcem ten, kdo se ptá.“
Nesúhlasím. Ten, kto nevie, pýta sa a ak sa dozvie, čo chcel vedieť, má plné právo hodnotiť.

ivzez

Ano. Pokud jsou takto nastavena pravidla,
je správné, že podle nich hodnotí kdokoliv.

_________

Boreczech:

Podle mne naopak mají odpovědi hodnotit právě tazatelé.
Kdo jiný ví lépe, která odpověď jim pomohla?

V některých případech může pomoci i nesprávná odpověď.
Např. pomůže nasměrovat, přiměje otázku doplnit, přeformulovat
tak, aby obdržel správné/relevantní odpověď…

setapouch

Je obecně známo, že se tu z velké části „palcuje“ podle osoby odpovídající, nikoli podle vlastní odpovědi. Už to mluví samo za sebe. Ovšem, pokud se sejdou protichůdné odpovědi, tazatel si může udělat sám názor, že se pokusí obě ověřit na Internetu.

Na některých fórech může jako užitečnou odpověď označit pouze tazatel. Myslím, že to je lepší systém, tazatele to nutí nad odpověďmi přemýšlet.

Ale tohle tu bylo řešeno mockrát a evidentně k tomu není žádná vůle.

anonym

někdo zná to a ten zas tohle. hodnotí se tu všelijak. rozhodně by to neměl hodnotit palcem ten, kdo se ptá. když nevím, tak jak mohu vědět, že je odpověď správná ( v některých případech)

mosoj

A co s tím ?

arygnoc

samozrejme.

i chybný a vyvrátený názor vhodným a pochopeným ARGUMENTOM VEDIE K POZNANIU OMYLU – I keď "chybný " palec už nemožno vziať späť – na to predsa existuje doplnenie odpovedi, diskusia.

---***---

@setapouch

Je obecně známo, že se tu z velké části „palcuje“ podle osoby odpovídající, nikoli podle vlastní odpovědi.
---***---

večne vyžaduješ dôkazy – dokáž svoje tvrdenie.
si klamár prichytený pri klamstve, nikdy si sa za neho neomluvil a naďalej iba obviňuješ druhých, krivák jeden.

😉