annas

Znova proti proudu?

Nevadí vám, že se hodnotí často nesprávné odpovědi? Nebo že je otázka určena pro někoho, s kým tazatel sympatizuje? Když odpoví správně někdo jiný, bod nedostane?
Přiznám, že jsem byla překvapená, když jeden uživatel (již po několikáté) dostal body za úplně špatnou odpověď… Zatím neuvádím odkaz. Kdo chce, najde…
Nejde tolik o body, ale o slušnost…

Stále stejná písnička…

Doplňuji:
To Gollumek 88. Jste tady krátce, neznáte mě, abyste se mohl vyjadřovat o mých bodech.

Odpověď s chybnou a ohodnocenou odpovědí někdo smazal. Jsou i další…

Boj s větrnými mlýny. Takže pokusím se už se k ničemu nevyjadřovat.

Nejde o mě, ale i o jiné uživatele.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Já nevím, jestli jste Annas pochopili, možná i já budu hovořit mimo mísu….
Několikrát jsem si všimla, že někdo dostal palec za špatnou odpověď jen proto, že je oblíbený (nebo proto, že mu někdo druhý vrací palec) a někdo další, kdo se snažil odpovědět na otázku správně, kvalitně, tak nedostane nic nebo podstatně méně… Nazvěte si to jak chcete, pro mě je to nespravedlnost.
Někdo („první“) odpoví správně, ale protože jinému („druhému“) nesedí jeho názory v jiných odpovědích, případně „první“ neboduje každou „blbost“, tak jako malé dítě mu to ten „druhý“ oplácí a nepalcuje taky. Jsme snad ve školce? Aby se hodnotila kvalita otázek podle oblíbenosti, oko za oko, zub za zub?
Nejde o body, ale mě záleží třeba na procentu užitečných odpovědí. Někdo, kdo pouze odpovídá na to, jaké má rád sladké nebo, že chodí spát v tolik a tolik hodin (zjednodušeně odpovídá pouze na „diskuzní“ otázky) má stejné skóre jako někdo jiný, kdo se snaží ostatním pomoci svými znalostmi, zkušenostmi a nebo i googlováním. Zdá se vám to spravedlivé? Pak nějaký nový uživatel uvidí plné skóre a řekne si, aha, tenhle člověk asi odpovídá užitečně a když se podívá na jeho odpovědi, zjistí opak…..
Pořád si myslím, že Odpovědi tu jsou od toho, aby si lidé pomáhali a radili si a ne od toho, abych věděla, kdo kdy chodí spát, zda se chystá ráno do práce nebo jestli mě honí mlsná….. Obecně proti diskuzím nic nemám, ale jen, když nejsou podstatnou částí a objevují se občas, tak to se člověk i rád zapojí, ale takto…
Diskuze by měla být oddělena (zobrazena vedle Nejnovější otázky, Nejpopulárnější otázky, Odpovědi k hodnocení), třeba započítávána a bodována, to je mi fuk, ale nehodnocena v celkovém skóre užitečných odpovědí. Jestli by to tak šlo zařídit, nevím.
Stejně jsem nevyjádřila vše, co bych chtěla, ale momentálně už nemám potřebu více rozebírat…. Možná později.

Doplňuji:
Právě zvednutý palec může znamenat cokoliv – bod, souhlas se správnou odpovědí, souhlas s názorem, poděkování za zasmání u vtipné odpovědi…no ale nikdy by mě nenapadlo dát palec jako pozdrav 🙂

Další odpovědi
Tata

Víte že jsem si ani nevšiml, já to nedělám kvůli bodům ale kvůli tomu, že mě to baví. Pokud se někdo honí za body, ať se mi ozve a já mu budu dávat prst nahoru za jeho otázky denně. Když ho to uspokojí, tak ať si nahrabe.
Doplňuji:
Spravedlivé posuzování odpovědí, to by musela byt nezávislá komise která by vyhodnocovala každou odpověď. Ale vezmi si například kopanou. Jsou tam tři nezávislí rozhodčí, a při tom co se snáší na jejich hlavu při zápase nebudu ani komentovat. Myslíš si že rozhodnutí nezávislé komise by uspokojilo všechny. Vždy se někdo bude cítit poškozený. Navíc v dnešní době není hrdinou ten kdo něco ví a umí ale ten kdo dokáže své okolí podvést a zesměšnit. Tak že jediné co proti tomu můžeš dělat je odhalovat a upozorňovat na nedostatky a nešvary, dokud máš dost sil. Až ti dojdou síly, tak si řekni blbec zůstane blbcem a vůl volem. Potom ze začni zabývat jen tím co tě baví a uvidíš že život je stále hezký.

anonym

myslím si že je to způsobeno tím obecným vyjádřením hodnocení formou ZVEDNUTEHO PALCE … to znamena cokoliv, nemusi to znamenat jen spravnou odpoved, jsou taci kteri se zvednutym palcem i zdravi 🙂 … treba by pomohlo zmenit grafickou podobu toho tlacitka a především zvíraznit text „Uzitečná odpoveď“ take bych se nebal znovu zavest negativni hodnoceni, nechapu proc bylo zruseno …
Doplňuji:
take hodnoceni s promenlivou vahou by mohlo teto situaci pomoci, tazatel by mel vahu 2 body, kdokoliv jiny 1 bod, bronzovy 2 body a stribrny a zlaty 3 body … napriklad. Minusove body by byly vzdy polovicni nebo dokonce tretinove (tj ke snizeni o jeden bod by bylo treba 3 negativnich hlasu nebo jednoho hlasu stribrneho uzivatele)

pondělí

soudružko učitelko vydržte už vám to příští týden začne,tam si užijete,zas se budete seberealizovat,tady jste už profláklá.

Gollumek.88

a ty sem přispíváš jen kvůli tomu abys měla nejvíc bodů? Od doby kdy sem tady byla naposledy, se to zde celkem rozrostlo, a kdyby admini měli hlídat každého uživatele, to by nedělali nic jiného. Narozdíl od umírajícího ptejse, které vzniklo dříve než odpovedi :) tady to žije a celkem dost, na ptejse není problém tohle eliminovat nebo úplně vymítit – ale jen proto, že je tam tak málo aktivních uživatelů, že to opravdu není problém (tímto nechci dělat reklamu, naopak).

tady je aktivních userů mnohem více, a tak se toto bohužel stane. Víš-li o čí otázky se jedná tak aby ses nemusela rozčilovat že bude vyhodnocena odpověd jakákoli jen protože je od určitého uživatele – tak na tu otázku prostě neodpovídej… Asi jediná rada :)

Je to nefér vůči ostatním, ale co, na světě je spousta lidí, co neumí jednat a hrát fér, jsou všude a jsou i tady. Nic s tím nenaděláš, jediné co můžeš je smířit se s tím a nebo nesmířit a rozčilovat se a zkusit tlačit na adminy.
Doplňuji:
Krátce zde nejsem :) průběžně sem se sem chodila dívat a vzhledem k zapomenutým přihlašovacím údajům jsem se rozhodla se znova zaregistrovat, taktéž vzhledem k situaci na portálu, kam jsem chodila.

Nesoudím tě / Vás, ale když už se narazilo na toto téma – na internetu nezná doopravdy nikdo nikoho :) Jen jsem reagovala na čílení se nad vyhodnocováním odpovědí, působí to na mě jako rozčilování se nad tím, že se ženeš/te za bodama :)

BIGFOOT

ANNAS A TY S PANENKOU JSTE OPRAVDU TADY NEJCHYTŘEJŠÍ?NEVÍM ANI NA CO TADY JSTE. POKLÁDÁTE OPRAVDU PŘIBLBLÉ OTÁZKY,ASI VÁM OBÉMA JDE JEN O TO ABYJSTE BYLY POŘÁD PRVNÍ.
TO POVAŽUJU ZA NESTYDATOST.A JAKÝM PRÁVEM TADY ROZHODUJETE?NA VAŠE DVEŘE BYCH DAL OZNAČENÍ „POZOR!BLBOST JE NAKAŽLIVÁ“

Zdroj: NEDÁVEJ ŽENĚ MOC ABY TOHO NEZNEUŽILA

Miroslavst

Možná si to rozházím u některých uživatelů, ale nedá mi to a musím reagovat na otázku i na diskuzi.
Annas již jednou (a myslím, že i jiní) řekla, že pokud se jí zdá otázka divná, neodpovídá na ni. S tím souhlasím. Tak jako je každého věc jestli na otázku odpoví, tak je každého věc zda ji ohodnotí, jakož zda ohodnotí odpověď.
Annas o mých aktivitách prohlásila, že je to noční linka. Ano, souhlasím. Pokud nemám dovolenou, tak chodím do práce a na net jdu až večer a jsem zde až do noci. To co nestihnu přes den, doháním zde v noci. Některé mé otázky vznikly i z odpovědí, které jsem četl. To, že odpovím jinak, je proto, jelikož vždycky mám na vše odpověď.
Pokud se moje odpověď nelíbí, nehodnoťte ji. Pokud se někomu zdá dobrá, tak je vašim právem ji ohodnotit. Je to jen vaše rozhodnutí. Vaše myslím všech, každého z vás.
Pokud se mi zdá, že něčí odpověď je dobrá, ohodnotím ji a nikdo mi v tom nezabrání.
Jsou zde však lidé (oni sami dobře vědí, kteří to jsou), kteří píší ostatním uživatelům káravé mejly. Ale proč? Vždyť je to jejich právo a jejich rozhodnutí zda ohodnotí či ne. To je to samé, jako bych já napsal někomu z vás, že včera jsem odpověděl velmi dobře na něčí otázku a chtěl po vás palec, protože si myslím, že si jej zasloužím, ale vy jste mi jej nedali.
Proč bych se měl zpovídat někomu za to, že jsem někoho ohodnotil?
Spíše mi vadí to, že někdo může smazat otázku. Že by on byl něco jako nad bůh? Nechal bych zde i takové ty urážlivé, ať si každý udělá obrázek o tom, jaký kdo je.
Přiznám, že uživatele pondělí nemusím, ale u této otázky s ním naprosto souhlasím.
Annas zde uvedla něco o kvalitě otázky. Pokud někomu nevoní mé otázky, ať neodpovídá a nehodnotí. Mě zase připadá, že něčí otázky jsou jakousi frustrací-nemocí z povolání. Už třeba jen to zadání: Přiřaďte k názvům…
Ale nechci soudit kvalitu této otázky a ani mi to nepřísluší. Vlastně mám právo a to je ignorovat ji-tedy nehodnotit a neodpovídat.
Pokud máte kdokoli z vás něco k této mé diskuzi-odpovědi, nebudu se vracet k této diskuzi, ale zašlete mi klidně svůj názor mejlem.
Jak jsem již několikrát uváděl, není dořešeno ze strany odpovědí, aby byla viditelná reakce na diskuzi.
I z tohoto důvodu se nerad účastním diskuzí. U odpovědi na moji otázku vidím, že někdo odpověděl, zde to nepoznám.

anonym

Vite annas,i ja jsem si tu zvykla a zkraje to bylo fakt zajimave,posledni dobou delam absence,sice sem tam odpovim na univerzal,ale opravdu budu koncit.Vy sama jste se nabojovala a jak je videt-stalo se to hazenim hrachu na zed.Myslim si,ze zustavat(i kdyz jsem nekdy Vas prosila-zustante)nema opodstatneni,pro­toze jsem si vsimla,ze jen par jedincu chteji znat a proto se ptaji.Ostatni mi pripadaji jako na pavlaci a jdou stale stejne.Treba jim to k zivotu staci(chleba s maslem atd…).Jsem jako zena take zvidava,ale se zamerem pomoc,a ne sondovat do detailu.Vite v nejlepsim se ma prestat(lidova moudrost)verim ,ze tu na netu se najdou lepsi state,nez to co se vede do zahuby.A tak nevim,boj s vetrnymi mlyny,je lepsi vzdat nez aby jsme se stali donem quixotem.Snad mi rozumite,je mi s toho smutno,ale silne to omezim az si fakt odvyknu.S pozdravem ILIINES

annas

Ilines, děkuji. Nějak jste si mě získala svými zvídavými, často i zajímavými otázkami. Já jsem odpovídání také omezila. Počkám ještě do září, zda se něco vyřeší. Když ne, tak zřejmě skončím. Je nás menšina, kdo se snaží udržet původní záměr odpovědí.

I mě zajímají názory jiných, proto také kladu občas otázky a porovnávám se svým pohledem na skutečnost.

Luss

prave jsem se vyhrabala z hromady prace jen proto, abych podporila Annas, Popelku, Rynka a Kropitko. Jsem take z tech „starsich“ uzivatelu. Ze bych se hnala za bodama se rict neda, odpovidam mnohem mene, nez jini. Ale 97% uzitecnych odpovedi snad neni nahoda. A take povazuji spise toto za ukazatel kvality, nez pocty bodu. I me se ale zda, ze cela stranka odpovedi.cz pomalu postrada smysl. Body zde byly a jsou jako motivace. Chapu ale, ze neni prave prilis motivujici, kdyz nekdo placne uplne pitominu misto odpovedi, ostatni mu nadeli palce. Nekdo druhy si bud da tu praci, ze odpoved vyhleda a nebo jeste lepe ji umi z hlavy a nedostane nic nebo malo. Annas a Kropitko se na zlato dostaly kvalitnimi odpovedmi. Pokud bych na to mela cas a rozhodla se stat se zlatou, mam to pri soucasnem trendu za par dni v kapse. Dnes k tomu staci dokola odpovidat na otazky, zda mam radsi sukni nebo kalhoty, jestli mi chutnaji svabi s medem, jestli u nas prsi a kolik jsem nasla hub pri posledni prochazce po lese. O tom podle me odpovedi nejsou. Take nekdy odpovim na „oddychovku“, ale takove otazky uz pomalu prevazuji…

annas

Luss, děkuji. Už jsme zjistila při své minulé otázce, že máte podobný názor jako já.

mosoj

Mohu jenom zveřejnit svůj dojem. V poslední době úroveň otázek značně upadla a pomalu není na co odpovídat.
Na druhé straně si myslím že v této podobě to jiné nebude a k názorovým střetům bude docházet i nadále. K tomu se samozřejmě přidává i úmyslné chování některých uživatelů. Zde pomůže jenom jedno. Konec demokracie a tvrdé zásahy admina za účelem
udržení plánovaného charakteru servru, což povede k tomu, že řada uživatelů včetně mě odejde.

annas

Mosoji, myslím si, že administratoři moc zasahovat nebudou, i když jsou si změny Odpovědí vědomi. Jedině že by snad změnili zařazování diskuzních příspěvků.
Já jsem také své působení omezila, zvažuji, zda odejít, odhlásit se, jak už jsem to jednou udělala, ale vrátila se pod stejným profilem. Já jsem nikdy takto nekomunikovala, proto řadu věcí nemohu pochopit.

kapka

Tak ať to admin klidně oddělí a palcují se zvlášť vtipné, zvlášť sympatické a zvlášť správné odpovědi. Uživatelé za to přece nemohou, že mají k dispozici jen jedno tlačítko na hodnocení.
Nemyslím, že by šlo v otázkách typu diskuse lidem o nahrabání si bodů.
Otázky typu diskuse mi nevadí, zvláště pokud jsou určeny všem.
Otázky, které jsou určeny vyloženě jednomu uživateli a nenapadá mě, co k tomu říci, ignoruji. Sice je toleruji, ale také je moc nechápu, když se k tomu dá využít přímo „zaslat uživateli email“.
Pokud si spolu začnou dva lidi povídat v diskuzi, tak je to pak už v pořádku.
Palce „dolů“, jak navrhuje GeOrge, bych osobně neuvítala. Sice má pravdu, že by se tím dalo leccos vyjádřit, ale já myslím, že ignorace je taková méně konfliktní.

annas

Kapko, tentokrát jde o bodování vyloženě chybných odpovědí, které mají dost často přednost.
O bodování diskuzí jsem se vyjádřila minule.

kapka

A co když je třeba nejlepší odpověď až na konci
a lidé už se k otázce nevrátí? Opalcují to, co je na začátku a tváří se to inteligentně. Třeba s tím souhlasí, ale nemusí to tak být. Že s něčím lidé souhlasí ještě neznamená, že to je 100% pravda, když tomu tématu nerozumí. Jen si třeba myslí, že mu rozumí.
Mně se tu popravdě také stalo, že jsem odpověděla na otázku, o které jsem přesvědčená, že jí rozumím. Ale odpověděla jsem jako jedna z posledních. Za 100% správnou odpověď jsem dostala palec akorát od Buraka. Ani zadavatel otázky se nenamáhal mi dát bod. Nešlo mu tedy o správnou odpověď nebo co? A můj zdroj? Studium odborné literatury. Žádné kopírování z netu. Samozřejmě jsem mu našla i odkaz, kde si mohl vše ověřit.
Mám se kvůli tomu zbláznit? Myslím si své a jdu dál.

annas

Máte pravdu. Když odpovíte třeba na druhý den, málokdo se na odpověď podívá. Já své otázky kontroluji, dodávám i body posledním.

Já si rovněž víc vážím odborných odpovědí, bohužel, opravdu těch si moc jedinců nevšímá. V poslední době ani moc nesleduji noční otázky, které mají většinou diskuzní charakter.

Všechno záleží na lidech. Ale už jsem se zařekla, že nebudu na nic reagovat, ať si každý dělá, co chce. Počkám do září, ale zřejmě se nic nestane, pak se rozhodnu.
Pokud jde o Vaše názory a odpovědi, zjistila jsem, že patříte k těm lepším, proto většinu Vašich odpovědí odměňuji. Některé otázky ale neotvírám.

Kdyby mně šlo o body, mohla bych odpovídat častěji. Dnes jsem se dívala na slovenskou stránku. Tam zatím převládají otázky s žádostí o informaci.

Už jsem Vám kdysi psala, kolik jsem dostávala červených palců. Je to pryč. Nikdy jsem netvrdila, že jsem neomylná. Také se stane, že vyhledám nepřesný zdroj, proto by ten druhý měl upozornit na omyl. I to se málo nosí. Ale za určitými odbornými odpověďmi si stojím.
Také jdu dál. Ale jak se říká, všeho s mírou. Někdy pohár přeteče, zvláště, když se to opakuje stále u stejných uživatelů.

rynek878

zde máte hvězdu ze serveru „ptej se“,Gollumek 88,podívejte se na ptejse.cz,kdo se honil za bodama.

link:

http://wap.xchat­.cz/?c=0&m=3&wh=~gu­est~&rnd=4314&­u=gollumek.88#con­tent

rynek878

ještě maličkost,kdo mamonil:

http://www.ptej­se.cz/TopUser­s.aspx

1popelka1

Mám sto chutí uvést odkazy, ale nemám odvahu, protože bych píchla do vosího hnízda.

Gollumek.88

nu a co ty odkazy poslat těm adminům? popravdě oni jsou tady v tuto chvíli jediní, kteří s tím něco zmůžou..

annas

Opravdu, je to mnohem složitější. Přečtěte si otázku Ukamenujete mě? Administrátoři o této situaci vědí, uvědomují si, že Odpovědi se staly víc diskuzním kroužkem. Vedoucí Štípek je na dovolené, bude přitomný až v září, takže pak se snad bude diskuze a její hodnocení řešit. Těžko říct.
Mně se líbí, když většina uživatelů tvrdí, že jí nezáleží na bodech. Proč vzájemně nahrávají, někteří se bodují i ze dvou profilů? To je spravedlivé? Kdyby mně šlo tolik o body, tak budu odpovídat na všechno.
Otázky vybírám, u mnoha odborných otázek odpovídám sama. Zastávám stejný názor, jaký má Popelka. Nechci se rozepisovat, protože by šlo o moc dlouhé povídání.
Omlouvám se, domnívala jsem se, že jste muž.

Administrátoři s mazáním chybných odpovědí nesouhlasí, chtějí, aby si další chybu uvědomili (už tady byl podobný případ). V pořádku, ale ne ohodnocenou víc body než odpověď správná. Takových případů je dost a dost…

kropitko

Zdravím Popelko,tak to udělejte,ale narovinu,je to marný boj. Dotyčný si myslí,že je génius a vzhledem k tomu,že se najdou uživatelé,kteří ho v tomto stádiu velkobožstva udržují,bude těžké,aby se přiznal,že chybuje.

kropitko

Ahojky,koukám,že je to samé pořád dokola. Nic se nemění,ba je to stále horší a horší…

annas

Kropítko, stejně jako Vy jsem omezila své působení. I když ne tolik. Škoda mluvit. Naši staří známí. Ale čekám definitivně do září, zda něco vyřeší šéf po návratu z dovolené. Potřebovala bych víc odvahy…

rynek878

I já jsem tu pomalu už zkončil,Kropít­ko,zdravím a Vás Annas taky.

kropitko

Annas je mi líto,ale asi Vás zklamu,nemyslím,že by se něco změnilo.