klarkaxs

Je špatné chodit se starším klukem??

Ahoj, chtěla bych se zeptat na názor na to, když chodim s klukem o 7 let staršim. Je a tom něco špatého? Máme mezi sebou normální vztah bez sexu, vim, že on by to chtěl, ale já ne, tak mě respektuje, za 5 měsíců je mi 15 a máme spolu roční výročí, tak sme se dohodli, že on to kvůli mě vydrží. Někdo mě odsuzuje, ale proč? Je stejnej jak kluci, kterym je 15–16, a ke mně se chová jako k andělovi, je milej, hodnej, kouzelnej, laskavej, opětavej a já ho miluju, tak co?
moje mamka ví, že je o tolik starší, ale když ho poznala oblíbila si ho.
Prosím chci znát názor víc lidí.

Nejlepší odpověď
iceT

neni to špatné lásce neporučíš

Není to špatné, proč by mělo? Jsou i jiné ženy a mladé ženy, co mají partnery o dost starší, ale tam to nebude o lásce, spíš o tučnosti konta dotyčného pána. Ber to tak, že tvůj přítel je starší, zkušenější než tvoji vrstevníci, prostě už to není pobouchanej klučík, ale dospělý, zodpovědný chlap.
Akorát ti nechci brát iluze, ale nemyslím si, že s jeho zdrženlivostí to bude až tak růžové. Ten sex může mít jinde, ale třeba mu křivdím, já ho neznám, zato ty ano. A pokud si ho oblíbila i tvoje máma, tak to o něčem svědčí…

Další odpovědi
Mortin

neni to špatné lásce neporučíš

Je to naprosto v pořádku, někdo má rád kluky, holky, někdo má rád mladší, starší, hnědovlásky, blondýny.. A to, že to dnešní komunita (většinou) odsuzuje, neřeš.

led

neni to špatné lásce neporučíš

Láska se nedívá na věk.
Ale píšeš, že ti ještě není ani 15. Jsi ve věku puberty, když, jak se říká „se mladým zapalují lýtka“, hledají, projevují navzájem své city, poznávají i něco jiného, nejen dětské hry, poznávají vztahy mezi lidmi.
Nespěchej ze světa dětí do krutého světa dospělých. Máš o něm, o tom světě, jen mlhavé představy.
Přítele poznáš rok, setkáváš se s ním jen v době vašeho společného volna, kdy se vaše zájmy mohou setkat, ale život ve dvojici chce více. To, že mamince se líbí, je hezké, ale nespěchej, vždyť láska není jen o potkávání a dívání se z očí do očí, ale také o ochotě přizpůsobovat se jeden druhému, pomáhat si v těžkých chvílích, radovat se ze štěstí partnera. Slovem láska je láska, to nejkrásnější mezi lidmi.

dubraro

je to normální věc

Není to vůbec špatné, naopak je to spíš dobré. Moje žena byla také o 7 let mladší, když jsme se brali bylo jí 18 a mně 25 (tedy se lidé brali tak mladí).

Baromut

neni to špatné lásce neporučíš

Můj bývalý přítel je taky o 7 let starší a začali jsme spolu chodit v době, kdy mi taky nebylo ani 15. Byl to výbornej vzah ;) Navíc chlapi dospívají pomalu, takže v 21 jsou na úrovni 17-letý holky :D

soles

neni to špatné lásce neporučíš

Adamos00

ano je to špatné

Hlada

ano je to špatné

V tomto věku se člověk vyvíjí velmi rychle. Každý rok je znát. 7 let je tady v podstatě generační rozdíl. Jestliže si mladý muž rozumí s dítětem a maminka to podporuje, je v jejich psychice něco neobvyklého.

arachis

je to normální věc

Nuk nuk

je to normální věc

Pokud Vám to oběma takhle vyhovuje a on dokáže respektovat, že ještě nejsi dospělá a přizpůsobit se, pak je vše v pořádku.
Rozdíl sám od sebe problém určitě není. Moji rodiče od sebe byli 10 let a také to zvádli. Znám i víc párů, které mají hodně velký věkový rozdíl.
Co může přinést problémy, je skutečnost, že ty jsi ještě tak trochu dítě, teprve dospíváš, kdežto on už dospělý je. Z toho plyne, že každý máte trochu jiné představy a plány do nejbližší budoucnosti – jeden do nich musí teprve dorůst a druhý na něj musí počkat. Pokud ale tohle zvládnete překonat, pak je vše v pořádku.

Simcik00

ano je to špatné

Ne, pokud neni o moc starší. Do 10 let to jde, ale pak už je tam moc velký rozdíl a každý má pak zcela jiné názory na cokoliv.