MARKÝZA03

Je povinná maturitní zkouška z cizího jazyka?

Ahoj všichni. Chodím na jednu střední uměleckou školu, ale budu muset odejít úplně jinam kvůli angličtině, s které bych musela maturovat.
Vím, že se jednou řešilo, že maturita z matematiky a angličtiny jinak budou povinné úplně všude u maturit. Nevíte jak to teď je? Z matematiky bych jí udělala, ale z angličtiny na ní fakt nemám. Mám už z ní takový guláš, že by se ho najedla celá Evropa

Nejlepší odpověď
annas

Státní maturita – tedy společná část český jazyk a cizí jazyk nebo matematika.

MAT – zřejmě k menšímu rozsahu učiva se pro tento typ škol nevyhlašuje. Nevím.

Zřejmě vám zbývá jen angličtina. Nemáte molžnost si vybrat jiný jazyk?

„Žák může zvolit pouze takový cizí jazyk, který je na škole vyučován“.
https://www.no­vamaturita.cz/ci­zi-jazyk-1404033644.html

Na SUŠ nebude maturita z matematiky povinná, s níž se počítá od r. 2021/22.

https://www.no­vamaturita.cz/zkou­sky-a-predmety-1404036121.html

Další odpovědi
Rokio

Teď je aktuálně možnost výběru mezi cizím jazykem a matematikou. Za pár let bude matematika povinná na většině středních škol.

Begy

Záleží na tom jaký si ročník.