Lorrien

Je možné maturovat z pěti jazyků?

(Včetně češtiny a angličtiny)
Dobrý večer, zrovna jsme se bavili se spolužáky na téma maturita a jelikož chodíme na gymnázium, máme hodně široký výběr maturitních předmětů. No a mně jdou vyloženě jen jazyky. I z jiných předmětů mám za 1, ale nevěřím si v nich. Četla jsem, že student může maturovat i z předmětu, který na škole nenavštěvoval, ale musí se na dané škole vyučovat. Na to oni ale že ne, že mi to nedovolí atd. Tak jak to tedy je?
Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
annas

Maturitní zkouška 2013: pravidla platná pro výběr předmětů – materiály z Gymnázia Pardubice.

Najdete i odkazy na Oficiální zásadní dokumenty pro maturanty i jejich vyučující:

Společná část (státní)

1. předmět: český jazyk – povinně (DT, PP, ústní zkouška)
2. předmět: cizí jazyk (DT, PP, ústní) nebo matematika (DT) – žák si zvolí jeden předmět

Profilová část (školní)

3. předmět – výběr z těchto předmětů:

písemně: M,Fy, Z, Bi, Ch, Pg
ústně: Aj, Nj, Fj, ZSV, D, Fy, Z, Bi, Ch
4. předmět – výběr z těchto předmětů:

písemně: Pg
ústně: Aj, Nj, Fj, ZSV, D, Fy, Z, Bi, Ch

Zásady:

Žák musí maturovat za čtyř různých předmětů.
Každý žák musí absolvovat MZ alespoň z jednoho cizího jazyka.
Nejvýše dva předměty může složit písemnou formou.

Samozřefmě že výběr předmětů se může na školách lišit

http://www.gyp­ce.cz/nova-maturita/maturitni-zkouska-2013-pravidla-platna-pro-vyber-predmetu/

Další odpovědi
Drap

Můžeš maturovat i z dalších , než předepsaných předmětů, ovšem se souhlasem školy.