BurTon

Bude povinná maturita z matematiky i z angičtiny? v roce 2015

Mám v roce 2015 maturovat. Maturovat budu z odborných předmětů, jako školní maturita a z všeobecných bude státní. Z těch státních bych měl pravděpodobně maturovat z českého jazyka z angličtiny nebo z matematiky… Hodně se teď spekuluje jestli bude maturita povinná z matematiky i z angličtiny nebo jestli bude na výběr z těchto dvou předmětů. Nevíte o tom někdo něco více? Abych věděl na co se připravit pomalu.

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si odkaz., kde je vysvětlení, dochází k úpravám v rozsahu učiva apod.

Ve srovnání s katalogy požadavků platnými pro roky 2013 a 2014 upravují katalogy pro rok 2015 požadavky na vědomosti a dovednosti pro maturitní zkoušku odlišně v následujícím rozsahu.

http://www.msmt­.cz/vzdelavani/stred­ni-vzdelavani/katalogy-pozadavku-pro-zkousky-spolecne-casti-maturitni

Takže mělo byt platit.

Povinné předměty – 2 zkoušky ve společné části
Český jazyk
Cizí jazyk nebo matematika

max. 2 nepovinné zkoušky

  • z nabídky:

cizí jazyk, matematika

Opět odkaz
http://www.no­vamaturita.cz/ma­turita-2014-1404036553.html

Další odpovědi
Mirdas

Doufám že ano, neboť maturita by měla být známka nějakých znalostí a ne účasti jako dnes, kdy někteří maturanti nedokáží dát ani jednu souvyslou větu dohromady.
Některé školy se bohužel staly továrnou na maturanty, ovšem bohužel bez nutné kvality.
_