Jaká úroveň španělštiny (resp. cizích jazyků) je vyžadována u maturitní zkoušky?

Děkuji
Doplňuji:
Děkuju za odpověď :) Ale má se to trošku jinak. Já už mám, díky bohu, maturitu za sebou. Čekají mě ale přijímačky na VŠ, kde součástí bude i test ze španělštiny na "maturitní úrovni" (přitom předmětem studia je něco úplně jiného). Takže bych potřebovala vědět, jestli je "maturitní úroveň" B1 - mírně pokročilí, B2 - středně pokročilí, nebo C1 - pokročilí :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

pokud chcete dostat za ::1:: tak musíte umět na výbornou :)
když to vezmu podrobněji - musíte umět vyprávět na dané téma (maturitní témata) a potom správně reagovat na otázky učitele tzn. porozumět otázce a správně (i gramaticky) odpovědět

k matuře gratuluji :)
ono to označení ::maturitní úroveň:: je takové pěkně všeříkající a nicneříkající :) holt to budete muset zkusit... teoreticky by to mělo být, že kdo zvládl maturitu, zvládne tohle taky, takže držím palce

Další odpovědi:

Pokročilý

To záleží. Já ze španělštiny maturovala před měsícem. Náš profesor požadoval znalost všech základních subjuntivů, minulé časy, verze budoucích apod. a úroveň B2. Probrali jsme k tomu Nuevo ven 1 i 2 + něco dodatkem z jeho soukromých zdrojů. Vedlejší třída měla mírnější profesorku, test byl mnohem jednodušší, úroveň B1 a dal by jí i člověk, který by znal pouze přítomný čas a měl velkou slovní zásobu (ve většině témat se člověk může nějakým způsobem vyhnout vyprávění a používat pouze přítomný čas). Obecně bych řekla, že maturita je spíš B2.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.