Avatar uživatele
lensen

Je potřeba ve windows 10 mít ještě nainstalovaný antivirový program?

Zajímavá 0 před 2353 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, jako každý OS Windows – ty především. U ostatních OS typu Ubuntu, Linux nebo Android už chytit vira není tak pravděpodobné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Používám je bez antiviru, mám jenom Defender,
což ani není pořádný antivir…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

ROZHODNĚ!!! Doporučuji pořídít spíš nějaký internet security balík, zahrnující antivir firewall atd. Ovšem i použití nějakého free antiviru je lepší, než drát do oka. Jako nejlepší se mi jeví k internetovému balíku používat nějaký sandbox.

Pokud vím, tak existuje i free balík včetně sandboxu – Comodo internet security, pokud bys měl zájem. Vyžaduje alespoň základní povědomost o PC, není to pro úplná trdla (nastavit tak, aby to mělo smysl a zároveň vše fungovalo – zatrhnout „povolit vše“ umí kdekdo, ale taková volba je o ničem).

Ale BACHA! To, že máš antivir atd. VŮBEC neznamená, že jsi za vodou! Jsi na tom zkrátka o trochu lépe než ti, kteří nemají nic. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rohlik

Žádný OS není 100% bezpečný a nejslabším článkem je vždy člověk mezi klávesnicí a židlí.
V současnosti antivirus nezpomaluje tolik PC a není na škodu jej mít aktivovaný a pravidelně aktualizovaný. Jinak řečeno negativa téměř neexistují, takže není důvod proč antivirus nepoužívat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

@Kepler: Ubuntu je jedna z mnoha distribucí Linuxu.

Nejlepší „antivir“ je rozumný uživatel.

před 2353 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Souhlasím s rozumem uživatele. Ubuntu, Lubuntu nebo Bubuntu- je mi celkem jedno jakého mají ti černoušci fotra. Hlavně že to funguje, na majiteli mi nezáleží 🙂

před 2352 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek