lensen

Je potřeba ve windows 10 mít ještě nainstalovaný antivirový program?

Odpovědi
Kepler

Ano, jako každý OS Windows – ty především. U ostatních OS typu Ubuntu, Linux nebo Android už chytit vira není tak pravděpodobné.

ivzez

Používám je bez antiviru, mám jenom Defender,
což ani není pořádný antivir…

aliendrone

ROZHODNĚ!!! Doporučuji pořídít spíš nějaký internet security balík, zahrnující antivir firewall atd. Ovšem i použití nějakého free antiviru je lepší, než drát do oka. Jako nejlepší se mi jeví k internetovému balíku používat nějaký sandbox.

Pokud vím, tak existuje i free balík včetně sandboxu – Comodo internet security, pokud bys měl zájem. Vyžaduje alespoň základní povědomost o PC, není to pro úplná trdla (nastavit tak, aby to mělo smysl a zároveň vše fungovalo – zatrhnout „povolit vše“ umí kdekdo, ale taková volba je o ničem).

Ale BACHA! To, že máš antivir atd. VŮBEC neznamená, že jsi za vodou! Jsi na tom zkrátka o trochu lépe než ti, kteří nemají nic. :)

Rohlik

Žádný OS není 100% bezpečný a nejslabším článkem je vždy člověk mezi klávesnicí a židlí.
V současnosti antivirus nezpomaluje tolik PC a není na škodu jej mít aktivovaný a pravidelně aktualizovaný. Jinak řečeno negativa téměř neexistují, takže není důvod proč antivirus nepoužívat.

ivzez

@Kepler: Ubuntu je jedna z mnoha distribucí Linuxu.

Nejlepší „antivir“ je rozumný uživatel.

Kepler

Souhlasím s rozumem uživatele. Ubuntu, Lubuntu nebo Bubuntu- je mi celkem jedno jakého mají ti černoušci fotra. Hlavně že to funguje, na majiteli mi nezáleží 🙂