barnajka

Avast se mi odmítá aktualizovat. Netušíte někdo, co mu zase přelítlo přes čumák?

Předem podotýkám, že jsem NIKDE NIC nepřenastavovala, NIKDE NIJAK s NIČÍM nešachovala (to já jen tak pro jistotu, abych nebyla nařčena z neodborné manipulace ;)

Mám Win XP a samozřejmě tu základní – neplacenou verzi Avastu, ale vždycky to šlapalo bez problémů a k mé 100% spokojenosti.
Dneska se ten krám rozhodl stávkovat a nechce se aktualizovat ani automaticky, ani ručně.
Během aktualizace to hlásí tohle: http://i.nahraj­.to/f/eVF.jpg
…a celý ten pokus o aktualizování jest zakončen tímto hlášením: http://i.nahraj­.to/f/eVG.jpg

Zkoušela jsem to několikrát po sobě, zkoušela jsem (samozřejmě) restart prohlížeče, restart PC, aktualizaci Avastu coby programu, pročištění PC přes CCleaner, dokonce i aktualizaci Mozilly (na verzi 17.0)..a tady moje laický dovednosti končí, hloubějc se v tom hrabat neodvažuji :)

Nenapadá vás, kde by mohl být zakopaný pes a co se s tím dá/nedá dělat?
Jak dlouho vlastně dokáže neaktualizovaný antivirus ještě pořád bezpečně chránit PC?

Za odpovědi a pomoc předem moc děkuju!

Nejlepší odpověď
Bedy

Naktualizovaný antivir je k ničemu. avast! odinstalujte a nainstalujte si jiný, lepší antivir. Mohu doporučit Microsoft Security Essentials.
MSE je zdarma, česky, nemusí se každý rok znouvu registrovat, oproti avastu méně zatěžuje počítač a neotravuje furt nějakými hláškami. Navíc ovládání je jasné a jednoduché.
MSE stáhnete zde: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows/security-essentials-download

Po dokončení instalace doporučuji skočit do nastavení MSE a nastavit tam pravidelnou rychlou automatickou kontrolu (klidně na každý den) a nastavit omezení míry využití procesoru na nějakých 10 nebo 20%, aby při kontrole nebylo znát, že běží kontrola (aby se počítač zbytečně nezpomaloval).

Pokud byste MSE nechtěla, tak můžu doporučit, taky výborný, antivir Avira Free. Žel není v češtině a to některým lidem může vadit.
Doplňuji:
Jen doplním, že utrácet za zabezpečení domácího počítače je nesmysl i mezi free programy (zdarma) se dají najít kvalitní – budiž tím Microsoft Security essentials nebo Avira Free.

avast! bývával opravdu špička, ale poslední dobou se docela dost zkazil a má zas dost falešných poplachů kolikrát.
A nevím, kde někdo vzal, že 9 z 10 programátorů doporučuje avast!

Navíc my servisáci (opraváři) máme víc zkušeností s antiviry, než programátoři. přecejom dnes a denně se setkáváme s nějakými těmi zavirovanými, zahlcenými, vyhořelými či jinak „rozbitými“ počítači.
Já bych spíš dal na radu servisáka, než na radu programátora.

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows/security-essentials-download

Další odpovědi
anonym

Klídek, občas se stává, že se aktualizace zadrhává. Tuto hlášku to háže většině uživatelů Avastu, takže chyba není na straně příjemce, ale serveru.
(Kdysi při technických závadách ČT se na na monitoru zobrazovala podobná hláška – „Závada není na vašem přijímači“).
Virová databáze se aktualizuje průběžně, drobnější prodlevy by neměly mít zásadní dopad na celkovou bezpečnost.
I kdyby nějaký nový virus neuměl program konkrétně identifikovat, měl by jej alespoň detekovat a zobrazit varování, případně uložit např. do virového trezoru do doby buď vyléčení nebo rovnou smazání. Zcela novým virům přece jen chvíli trvá, než se jim zadaří nějaké masové šíření, kdežto starými může být infikováno spousta řetězových mailů a podobných ošidných nástrah. Platí zásada – nikdy neotevírat neznámé přílohy a vůbec podezřelý obsah od neznámých odesilatelů. Obvykle to odchytí už základní antispam, coby organická součást mailových schránek – Seznam apod.
Viz odkaz ve zdroji, kdy došlo k podobné situaci s „rozbitým“ balíčkem na serveru.
Jinak štíty běží i nadále, netřeba propadat panice.
Doplňuji:
Barnajko, nezmatkuj, nadechni se, pak si v klidu přečti věcnou repliku od jp123 a nenechávej se vyhecovat k hysterickým a hekticky nekompromisním a nevratným afektům.
S určitou nadsázkou lze ilustrovat výrokem, že 9 z 10 programátorů doporučuje právě Avast, jako optimální variantu pro privátní uživatele a pro domácí aplikace. Časem se též naučíš vnímat obdobné drobné disharmonie se stoickým a shovívavým nadhledem, neboť i na straně týmu Avastu je opět jen ten obyčejný a omylný lidský faktor. Nic není neomylné (kromě Boha pochopitelně), ani v kybersvětě či hypotetickém robotickém virtuálnu.
P.S. Až ti bude 2× tolik let, třeba také získáš klid potřebný k tomu, aby ses nad podobnými zádrhely hned nezbláznila. Někdy je dokonce přínosné na den, dva vypnout net a vrátit se ke starému dobrému životnímu rytmu našich rozvážných a moudrých předků.
(Dle posledních poznatků britských vědců dosáhla úroveň lidské inteligence svého vrcholu cca v období antiky před 2 až 2,5 tisíci lety, kdy příroda důsledně selektovala ty slabé a nositele nekvalitních genů.
Od té doby civilizace degeneruje a upadá vlivem postupného masivního ředění špičkového genofondu za cenu sociální solidarity a záchovy i méněcenějších jedinců, co se logicky i dále množí s efektem srovnatelným se sňatky uvnitř šlechtických rodů, kde se kumulovaly dědičné choroby).

Zdroj: http://forum.a­vast.com/index­.php?topic=93967­.0

jp123

Avast má dneska nějaký problém z aktualizačními servery. Nejde to ani mě a několika známým také. Doporučuji vyčkat, oni to opraví. Avast používám roky a nikdy žádný problém. Rady typu avast! odinstalujte a nainstalujte si jiný, lepší antivir. Mohu doporučit Microsoft Security Essentials jsou k ničemu. Co já vím tak zrovna MSE není moc dobrý antivir. Půlku věcí nenajde.

anonym

Zkuste kontaktovat podporu Avast. Pokud vám vyhazuje chybový kód 404 tak z pohledu programátora ale i aplikací většinou jeho překlad je File no found – Soubor nenalezen. To znamená že virová (data)báze, není uložena na serveru.

www

Mně se aktualizuje Avast bez problémů několikrát denně.
Nezatracuj jej a počkej, nebo zkus novou instalaci. Podle mne udělalas asi přecejen někde chybičku.
MSE jsem zkoušel a zakrátko musel jít pryč, neosvědčil se ☹.

anonym

být tebou tak se na avast vykašlu, moc dobřen echrání a nechává proniknout hodně virů! Lepší je Norton

johana 56

Mám stejný problém.

ad Bedy
Avast je nutno odinstalovat před nebo po innstalaci MSE?Díky.

Bedy

Ano, před instalací jakéhokoliv jiného antiviru je nutno předchozí antivir VŽDY ODINSTALOVAT. Jinak může dojít k pěkným konfliktům, počítač bude pomalý, nestabilní…

Já jsem avast! kdysi doporučoval, byl opravdu výborný, ale poslední dobou je to opravdu hrůza,zkazil se. Proto nabízím a doporučuji přechod na Microsoft Secuirty Essentials, protože je uživatelsky přívětivější, méně náročnější, není nabubřelý a nemusí se každý rok znovu a znovu registrovat. A taky nemá téměř žádné falešné poplachy, což se o avastu nedá říct, ten jich má poslední dobou docela dost, co takhle se mi dostalo a co jsem tak různě koukal…

Myslím si, že pro většinu uživatelů ten MSE bude lepší volba. A když ne, je snadné se kdykoliv vrátit zpět nebo přejít ještě úplně jinam, třeba k té Aviře…

V případě problémů se nebojte zeptat i klidně vnitřní poštou přes ty Zprávy.

Bedy

A ještě jsem zapoměl – MSE že půlku virů nenajde? Blbost. MSE patří mezi kvalitní antiviry, ikdyž ze začátku to nebyla žádná sláva. Ale vypracoval se a je oceňován… 🙂
To si možná jp123 plete s Windows Defenderem, který je jen antispywarem nebo jiným antivirem (Quihoo, K7, apod.) nebo nevím, kde chodíte na takové bludy.

Sůwa

Avast odinstalovat a pak teprve instalovat MSE. Odinstalace je ale dost složitá, někde v archivu tu bude postup. Já si to nemůžu vynachválit, jsem s MSE moc spokojená.

johana 56

Sůwa děkuji.Zkusím to.

barnajka

Aha, takže chyba asi vážně bude na straně Avastu..
Johano, děkuju moc za poznámku – aspoň vím, že v tom nejsem sama :) Už jsem kontaktovala tu technickou podporu, dala jsem tomu status ‚urgentní‘, tak uvidíme, jestli se to podaří vyřešit (a za jak dlouho..

Tak jako tak ale posílám díky i Bedymu za radu a tip – je dost možný, že o tom MSE popřemýšlím. Zatím jsem si teda na Avast nemohla stěžovat, ale jestli existuje ještě lepší a spolehlivější alternativa,…asi bych byla trubka, kdybych přechod minimálně nezvážila :))

johana 56

Také Avast mám od začátku,nebyly problémy,až posledních pár dní.Když to nejméně potřebuji,všechno spadne i přes nastavení automatcké aktualizace.Sůwa poradila jak na,asi provedu změnu,také Bedymu děkuji za tip.