defend

Stačí ve Windows 10 Defender coby antivirový program?

mám W 10, jsem spokojená, jako antivir mám jen Defender. Musí k tomu ještě být MALWARE BYTES anti exploit?? Je to nutné? Nezpomalí to počítač?? Ale ještě otázku, zda mohou být spuštěny oba programy myslím tím defender a avst free. Někde jsem četla, že při instalaci jiného antiviru, degfender sám vypne. co na tom je???

Nejlepší odpověď
cochee

Samozřejmě že zpomalí, čím víc rezidentně běžících programů, tím je zpomalení znatelnější. MB anti exploit však není čistokrevný antivir; je to, co má v názvu, proto jeho nainstalací se nic hrozného nestane. Kdybys k WD přiinstalovala opravdový antivir, to by se možná začly dít věci…

Pro Seznam.cz: Windows Defender
pro Win 8.x a 10 JE ANTIVIR, původně antispy-/mal-ware ve windowsech do Win 7 je od Osmiček opravdu antivir.

Po doplnění: kdybys četla moji odpověď pořádně, tak to víš. Defender v Desítkách je antivir. Avast je taky antivir. Je NEŽÁDOUCÍ mít nainstalovány dva (nebo dokonce více) antiviry současně! Antiviry se pak chtějí oba starat o antivirovou ochranu a pak se při kontrole „tahají“ o přístup ke kontrolovanému souboru. Může to způsobovat zpomalování, zadrhávání až zasekávání Windows (protože se pořád nějakým způsobem přistupuje na nějaké soubory a tak antivir pořád něco kontroluje, říká se tomu rezidentní ochrana souborového systému).

Další odpovědi
Seznam.cz

S defenderem jsem běžně měl spuštěný Avast!. Po problémech s vytížením procesoru při aktualizacích zaměnil za Avira ve free verzi. Šlape už jak má i s defenderem, který kontroluje změny v registrech. Ale nepovažuji to za antivir.

cochee

Pro defend: ano, ve Win 8.x se skutečně Windows Defender deaktivuje při instalaci jiného antiviru, ohledně Windows 10 nemám informace.

Seznam.cz

Cochee, to mě opravdu zajímá. Mám umírající předchůdce sedmiček, doufám, že defender pro tuhle verzi není antivirový program. Alespoň se tak nejeví. Ale pokud je, jak tvrdíš, tak to vysvětluje to, s čím jsem se pral, až došlo k nové instalaci. Teď si pamatuji, po odinstalu Avast!, že je nutné odebrat některé ovladače, napsal jsem si je na papír. (Co mohlo způsobit další průser, je zkouška programu od Kasperky, bez zakázání spuštění Avast!u.). Kromě Realteku pro přístup na Net. A vyšlo to. Jen víc takových fundovaných odpovědí.

cochee

Tady si počti, jaké Microsoft působí zmatky: http://www.cnew­s.cz/recenze/win­dows-defender-ve-windows-8-koho-uspokoji-nenarocny-antivirus

Osobně čekám, až se antivirem stane třeba Malování nebo Mapa znaků 😉