Avatar uživatele
Monča.R.E.T.

je možný aby čínan/větnamec měl pihy na obličeji?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, david22, Kohut57 před 4304 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Predispozice k pihatosti je genetická a je ovlivněna přítomností zrzavých vlasů.
Pihy jsou žlutohnědé ostře ohraničené skvrny na lidské kůži obsahující zvýšené množství kožního pigmentu (melaninu). Objevují se především na obličeji, hlavně v oblasti nosu, ale také na jiných místech těla jako je hruď, ruce, ramena či záda. Množství pih ovlivňuje sluneční záření. Větší míra expozice zvyšuje počet a kontrast pih. V letním období se výskyt pih zvyšuje. Důležitým faktorem jsou také genetické predispozice.
Pihovatost je kožní vada – nerovnoměrné rozložení kožního pigmentu. Pihy lze odstranit nebo potlačit užíváním speciálních kožních krémů nebo pomocí laseru. Účinnou prevencí zůstává ochrana před slunečními paprsky zvláště u jedinců s citlivou pokožkou.
A kůži má každý, takže každý může mít i pihy. Jen na tmavší pleti budou méně viditelné.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­ha

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

větnamec je rozhodně nemá- ale vietnamec by je mohl mít

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Je to možné,jen na jejich snědé pleti nejsou vidět.

Lukasy:já mám pihy taky a rozhodně nejsem zrzavá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

A proč by ne.?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Určitě,já viděl minulý týden dokonce pihovatého černocha. Taky jsem zíral.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Je to člověk jako každy jiny. My běloši taky nemivame pihy spíš zrzaví májí pihy ostatni moc ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No, jestli se jeho máma jmenovala např. Coleen O'něco, tak bych se tomu moc nedivil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek