Je dlouhý spánek ztrátou času?

Mnoho lidí šidí svůj spánek protože spánek považují za plýtvání hodnotným časem kterého mají velmi málo. Nejhůře jsou na tom ti co jsou zaměstnavatelem donuceni k tomu že musí šidit svůj spánek a často se dostavuje mikrospánek což je třeba u řidičů veliký problém.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Jiná možnost

Doplňuji:
Nemáme všichni stejnou potřebu spánku. Pro někoho je třeba 6 – 7 hodin málo, pro jiného zcela dostačující. Každý by měl spát pokud možno dostatečně. Chybějící deficit spánku se nedá zcela nikdy dohnat. Příliš dlouhé spaní může však u některých jedinců způsobovat malátnost, únavu, pomalé pohyby a podobně.
Takže , každý by měl spát dostačně dlouho a pravidelně, tak jak to tělo vyžaduje

Další odpovědi
samicek333

Jak kdy

Myslím, že je na každém, jak dlouho se mu chce spát. Pro někoho to ztráta času není, protože to potřebuje, pro jiného je.

mosoj

Jiná možnost

Dokud se nevyspím je mně to jedno!

briketka10

Jak kdy

musím se vyspat, jak potřebuju jinak nejsem odpočatá, když musím ráno někam jít vstanu, ale jsem jako omráčená :(

ReHu

Ne

Ztráta času určitě ne.
Ovšem jde o to, jestli je to spánek jako spánek, který je potřeba k obnově sil, nebo jen válení a pospávání.
V klaždém případě je odpočinek NUTNÝ.
Já se budím bez budíku po 8 hodinách spánku.
Když jdu spát hodně pozdě, pak spím o něco méně.

terry

Jak kdy

Jak dlouhý spánek?
Pro každého znamená dlouhý spánek něco jiného. Každý má jiné potřeby.
Martin Eden spal 4 – 5 hodin, já potřebuju 8.