Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Nejlepší odpověď
Bonifác

Jsou to pojmy které se často zaměňují, takže epilace znamená odstranění chloupku i s kořínkem (laser, vytrhnutí atd.), kdežto depilace je odstranění chloupku bez kořínku (holení aj.)

Další odpovědi
alenka901

Oba pojmy vyjadřují odstraňování chlupů nebo vlasů. Epilací se zpravidla rozumí použití náročnějších metod, které by měli vést k trvalé likvidaci růstového centra vlasu (chlupu).
Depilační techniky jsou naopak jednodušší, je možné je provádět i doma „svépomocí“. Nicméně přinášejí jen dočasný efekt.

Dandi

U obojího mluvíme o odstranění chloupků. Epilace je častěji spojena se zákrokem na laseru, kdy se chloupek i s kořínkem zničí natolik, že chloupek nadále neroste, nebo roste pouze pomalým tempem. Obecnou definicí také je, že depilace je krátkodobé odstranění kdežto epilace pak dlouhodobé.

Attack-design

epila – např. obočí – vytrhneš s kořínkem
depilace – např. nohy, žiletkou bez kořínku

SuzanKa

Ty jo, tak to je husty… O tom se nikde nepíše, ale reklamy na epilátory valí jak sviňa, že. Ale jako co si budeme, taky jsem si ho chtěla koupit… No, ještě, že jsem to neudělala. Raději se svěřím odborníkům. Zajdu na aetherclinic.com. Kolik sezení jsi podstoupila?

GabulkaA

Ne, nepíše, ale opravdu to tak je! I já jsem měla tento problém. Jako pokud epilace, fakt jedině u odborníků!

Honzin8

Ahoj, máš zkušenost s tou aether clinic Praha? Nevíš, zda se u nich dá koupit voucher?

Sabulak

No, já nevím, ale nebude nejlepší, když si tam zavolaš a domluvíš se s nimi?

Kikulinka85

Jinak k té epilaci… rozhodně doporučuju zajít za odborníkem… Zkoušela jsem doma epilaci laserem a dopadlo to šíleně. Chlouky to neodstranilo a ještě mi začaly zarůstat :( Takže fakt doporučuju návštěvu odbornýho centra. Na epilaci jsem byla na https://aether­clinic.com/cs/ a spokojenost!

Honzin8

Čau, hele, koukal jsem se na https://aether­clinic.com/cs/ a manželka si docela potrpí na kvalitní péči o pleť. Dá se tam koupit nějaký voucher?

Jan Pavelka

Epilace má trvalejší charakter, jde o vytržení chlupu i s kořínkem (IPL epilace, více informací je tady: http://www.kli­nikakrasyandel­.cz/procedury/e­pilace/), depilace je jen povrchová (holení). Epilaci se přezdívá trvalá depilace