samicek333

Jaký je rozdíl mezi depilací a epilací?

Jaký je rozdíl mezi depilací a epilací? Už jsem to zadávala do modré lišty, kde vyjelo tohle:
epilace znamená odstranění chloupku i s kořínkem (laser, vytrhnutí atd.), kdežto depilace je odstranění chloupku bez kořínku (holení aj.)
To je asi správně, jenže když jsem zadala epilace na googlu a na seznamu, nic mi to nevyjelo a vždy to byla depilace, epilace tam nebyla nikde použita, všude jen depilace…fakt je mezi tím rozdíl?
Doplňuji:
pro chudste:

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&x­hr=t&q=depila­ce&cp=5&pf=p&scli­ent=psy&site=&sou­rce=hp&aq=0s&a­qi=g-s1g4&aql=&oq=e­pila&pbx=1&bav­=on.2,or.r_gc­.r_pw.&fp=5a7701e­f46917aa6&biw=1280&­bih=929

Jen mě to opraví na depilace a nikde žádná epilace, nevím, co jste našel vy…

Nejlepší odpověď
annas

Také přidám odkaz o způsobech epilace a depilace.

Zdroj: http://depila­ce.net/

Další odpovědi
Berušinka

Je to tak, jak to píšeš. Epilace je i s kořínkem, ale v mnoha časpisech pro ženy na to nehledí =)

Vetinari

Rozdíl, který uvádíte je správný. Ale dnes to již většina lidí a redaktorů nerozlišuje. Pak je také většina článků nečitelných, protože pozbývají smysl.

chudst

Jojo, na googlu nic nebylo, jen nejakych sedmnact tisic odkazu :) http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=depilace+vs+e­pilace&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Napriklad se mrknete sem: http://www.zdra­vazona.com/de­pilace-versus-epilace

Ale jinak vam to v podstate modra lista vyhodila spravne.
Doplňuji:
Ano, opravi vas na „depilaci“ – a nabidne: „chcete presto hledat epilace“? – a kdyz vyhledate skutecne epilaci, najde vam to cca 4 ctyri miliony odkazu.

A co jsem nasel ja – jsem vam dal, ja jsem dal do vyhledavace pouhe „depilace vs epilace“ (viz prvni odkaz v me odpovedi).

hanulka11

depilace je rychlá tudíž ti chloupky hned dorůstají poznáš to hned po 2–3 dnech musíš ji opakovat a epilace jelikož vytrhneš chloupek i s kořínkem …máš cca 4–5 týdnů pokoj než chloupky zase začnou růst-je sice bolestivější
Doplňuji:
jako je rozdíl jestli si koupíš depilátor-který tělo jen oholí a nebo epilátor/je i mnohem dražší/ který chloupky rychlou rotací vytrhává s kořínky …brrr pěkně mě to bolí

iceT

http://depila­ce.aspone.cz/

seznam nic neopravil…

http://search­.seznam.cz/?q=e­pilace&sId=7gCEP­b4_wxHxZaqOoP­Hq&aq=&oq=&sou­rceid=top&thru=

Zdá se,že jsem se v předcházející otázce a odpovědi pomýlila,asi žiju v jiném století,pardon
http://depilace-epilace.cz/

led

Citujem moju odpoveď:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-damsky-epilator-je-nejlepsi
„Je ich veľa dobrých, ale pozor, pozrite nielen čo je napísané, ale čo to naozaj je.
Veľakrát je napísané "dámsky epilátor“ a v skutočnosti je tam „dámsky depilátor“ alebo naopak a to je rozdiel. Veľa predajcov nerozlišuje, že je to rozdielný spôsob práce.
Aký je rozdiel? Depilácia je odstránenie chĺpku nad povrchom pokožky, napr. holením alebo chemickou depiláciou. Epilácia je odstránenie celého chĺpku aj s korienkom.
Zjednodušene
depilátor=holiaci strojček
epilátor=vytrhávač chĺpkov"

Honzin8

Ženský, prosím o radu. Hledám tip na dárek pro mou ženu. Ona je na sebe dost šetrná… Prodává ta aetherclinic.com nějaké vouchery, kde si manželka pak vybere ošetření podle sebe?

Cizecek.M

Ty jo, to nevím, zda mají. Ale zavolej tam, oni ti přesně poradí co a jak. Nicmně já k nim chodím a vždycky spokojenost :)

Lurenka

Hele, myslím, že se s nima domluvíš. Určitě bych volila osobní domluvu, abys věděl, co ti nabídnou. Každopádně super nápad a senza výběr kliniky. aetherclinic.com je super, byla jsem tam na laserové epilace a spoko maximální.

SuzanKa

Jo? Zarůstaly? To jsem teda ráda, že to vím… Protože já jsem o epilátoru uvažovala. Ale raději se teda svěřím odborníkům… Ta aetherclinic.com vypadá dost dobře. I ceny má senzační… Jako na Prahu…

VanesskaMala

Jeeee, jen to ne… Doma bych epilaci vůbec nezkoušela. Ty zarostlé chloupky, to je zlo. Bolí a dlouho se to hojí. Takže pokud epilace, tak rozhodně u odbourníka.

GabulkaA

Jo! Zarůstaly! Jako fakt už bych na epilaci sama nesáhla :D Jsem ráda, že jsem narazila na tu aetherclinic. Tam jsem byla spokojená moc. Teď mě po nějaké době čeká udržovačka. Ale jinak chloupky nejsou :)

Kikulinka85

Jo, tak to je jednoduchý. Epilací chloupky vytrháváš a depilací je holíš. Epilace je lepší. Ale určitě epilaci doporučuju u odborníků, doma nic nedělej. Já jsem si koupila laserový epilator a šílený… Chloupky zůstaly a navíc začaly zarůstat… Doporučuju https://aether­clinic.com/, kde mi pomohli.