Karelcz

Jaký je nejsilnější chemický čistič na odpady?

Našel jsem Faren Melt ale zda to je opravu nejefektivnější, tak to netuším.
V odpadu budou asi vlasy a mastnota. Možná i nehty.

Co je potřeba aby to tohle rozežralo? Děkuji.
Doplňuji:
Trochu jsem se zděsil poškození trubek. Přece když se to prodává a dodržím návod neměl by být problém i když to je na bázi kyseliny.

Nejlepší odpověď
Mapel

podle bezpečnostního listu se jedná o kyselinu sýrovou prodávanou pod obchodním názvem Melt. Jednak samotná kyselina se nechá sehnat levněji (používá se do akumulátorů). Na druhé straně se jedná o velice nebezpečnou látku a může dojít k tepelné deformeci plastových trubek a poničení kovových částí. Takže manipulace velice opatrná. Spíše bych navrhoval hydroxid sodný, který je také nebezpečný, ale trochu méně a nepoškodí kovové části.
Doplňuji:
Když se toho nebojíš a chceš to použít, tak proč ta otázka. Kotoučová pila se také provává a každý postupuje podle návodu a kolik prstů už uřízla.

Další odpovědi
zzzzz

Vše je na bázi Naoh, tak bych se nebála použít přímo to.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hy­droxid_sodn%C3%BD
Doplňuji:
http://www.pa­pirshop.cz/hy­droxid-sodny-1-kg/d-72502/
řekla bych, že i vyjde nejlevněji.

mojitek

na normálně ucpaný odpad,tzn vlasy,popř nějaké to jídlo a jiný sajrajt spolehlivě stačí Hydroxid sodný(NaOH). Nasypat asi 2 plévkové lžíce tohoto přípravku do odpadu(záchodové mísy/umyvadla/vany/ nebo sprchy,zalít hned asi 2–5 dcl horké vody a nechat tak 30 minut působit.Pak normálně spláchnout.V nej­horším případě se může postup opakovat. PS: a odstraní to i chomáče vlasů. Můžou pomoct zřejmě i jiné přípavky,ale tohle mám xxx krát odzkoušeno.

marci1

Mám dobré zkušenosti s čističem „Fredy“. Je super. Během chvilky odstraní vše.

anonym

NaOH – mimo porcelán (takže ne do záchodu) a chrom je bez problému použitelný a jiné – ty lepší, prostředky se z něj míchají.
Koupíš jej v dobrých drogeriích, barvách-lacích a stavebních super-hyper.
Jen – při manipulaci pozor, je fakt účinný.
Doplňuji:
Pokud jsou ještě někde staré litinové odpady, může kyselina (používá se nejčastěji HCl) – teoreticky, trubky leptat. Proto je lepší louh (hydroxid sodný).
Jinak – plastové trubky jsou odolné a případná kamenina (po zreagování a naředění hydroxidu) také.
😉

ptáč

Vlasy nerozežere nic. Kyselina zničí sifon nebo těsnění do odpadu. Vlasy vytahuji nějakým drátem a zbytek se uvolní prací sodou nebo pracím práškem. To nechávám působit přes noc. Jde o výpust vany, tam kámen nehrozí, spíš usazeniny písku jestli pračka nemá vlastní odpadní totok. Přípravky typu slavné reklamy nebo 50× ředěné SAVO za poloviční cenu je na nic a jestli tam splachuje vlasy, nezničím vanu provoněnými kyselinami, ale bude se muset používat sítko nebo je pravidelně vytahovat. Ta fáze se pozná podle smradu. Plný tlak vody z hadice do sifonu protáhne těžší usazeniny.

Jiří Sova

Jednou jsem se s odpadem opravdu natrápil. Zkoušel jsem všechny možné dostupné prostředky a vyhledával různé rady na internetu. Přes to všechno se mi odpad v domě nepodařilo vyčistit a musel jsem na to zavolat firmu, která je na to profesionálně vybavená https://bjser­vis.cz/cisteni-odpadu/ Domluvil jsem se okamžitě na dispečinku 603 835 426. Mají k tomu speciální násadu, který vysokým tlakem vody dokáže kanalizaci vyčistit.

mosoj

Tak té 88% kyseliny sírové být tebou bych se bál. Pokud jsi laik nedovedeš si představit co dovede natropit. Jo a to srovnání s kyselinou do akumulátorů jaksi nehraje ta je pouze 32 % !!!

To je o trochu bezpečnější ten hydroxid sodný. Ten se prodává trochu zeslabený. Proto je v 1 kg výrobku jenom 0,5 kg Na OH.
Přesto pokud se ti dostane do očí můžeš rychle oslepnout.

mosoj

Nejmodernější jsou gelové čističe odpadů.

http://www.li­dl.cz/cps/rde/­SID-EC7E738B-B284BB61/www_­lidl_cz/hs.xsl/na­bidka.htm?acti­on=showDetail&id=7739

zzzzz

No doufám, že nevyzkouší obojí najednou .-)))

mosoj

Daleko horší je voda do 88% kyseliny !!!!!

Mapel

Fredy je Hydroxid sodný. Když si přečtu složení, tak je to tam napsáno. 1/2kg Fredy se cenově rovná 1kg Hydroxid sodný. Slusný výdělek.

zzzzz

Dyť jo, tam platí za značku, lepší je koupit přímo ty hydráky.