Avatar uživatele
Karelcz

Jaký je nejsilnější chemický čistič na odpady?

Našel jsem Faren Melt ale zda to je opravu nejefektivnější, tak to netuším.
V odpadu budou asi vlasy a mastnota. Možná i nehty.

Co je potřeba aby to tohle rozežralo? Děkuji.
Doplňuji:
Trochu jsem se zděsil poškození trubek. Přece když se to prodává a dodržím návod neměl by být problém i když to je na bázi kyseliny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mapel

Odpoveď byla označena jako užitečná

podle bezpečnostního listu se jedná o kyselinu sýrovou prodávanou pod obchodním názvem Melt. Jednak samotná kyselina se nechá sehnat levněji (používá se do akumulátorů). Na druhé straně se jedná o velice nebezpečnou látku a může dojít k tepelné deformeci plastových trubek a poničení kovových částí. Takže manipulace velice opatrná. Spíše bych navrhoval hydroxid sodný, který je také nebezpečný, ale trochu méně a nepoškodí kovové části.
Doplňuji:
Když se toho nebojíš a chceš to použít, tak proč ta otázka. Kotoučová pila se také provává a každý postupuje podle návodu a kolik prstů už uřízla.

Upravil/a: Mapel

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Karelcz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Vše je na bázi Naoh, tak bych se nebála použít přímo to.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hy­droxid_sodn%C3%BD
Doplňuji:
http://www.pa­pirshop.cz/hy­droxid-sodny-1-kg/d-72502/
řekla bych, že i vyjde nejlevněji.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

na normálně ucpaný odpad,tzn vlasy,popř nějaké to jídlo a jiný sajrajt spolehlivě stačí Hydroxid sodný(NaOH). Nasypat asi 2 plévkové lžíce tohoto přípravku do odpadu(záchodové mísy/umyvadla/vany/ nebo sprchy,zalít hned asi 2–5 dcl horké vody a nechat tak 30 minut působit.Pak normálně spláchnout.V nej­horším případě se může postup opakovat. PS: a odstraní to i chomáče vlasů. Můžou pomoct zřejmě i jiné přípavky,ale tohle mám xxx krát odzkoušeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mám dobré zkušenosti s čističem „Fredy“. Je super. Během chvilky odstraní vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

NaOH – mimo porcelán (takže ne do záchodu) a chrom je bez problému použitelný a jiné – ty lepší, prostředky se z něj míchají.
Koupíš jej v dobrých drogeriích, barvách-lacích a stavebních super-hyper.
Jen – při manipulaci pozor, je fakt účinný.
Doplňuji:
Pokud jsou ještě někde staré litinové odpady, může kyselina (používá se nejčastěji HCl) – teoreticky, trubky leptat. Proto je lepší louh (hydroxid sodný).
Jinak – plastové trubky jsou odolné a případná kamenina (po zreagování a naředění hydroxidu) také.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Vlasy nerozežere nic. Kyselina zničí sifon nebo těsnění do odpadu. Vlasy vytahuji nějakým drátem a zbytek se uvolní prací sodou nebo pracím práškem. To nechávám působit přes noc. Jde o výpust vany, tam kámen nehrozí, spíš usazeniny písku jestli pračka nemá vlastní odpadní totok. Přípravky typu slavné reklamy nebo 50× ředěné SAVO za poloviční cenu je na nic a jestli tam splachuje vlasy, nezničím vanu provoněnými kyselinami, ale bude se muset používat sítko nebo je pravidelně vytahovat. Ta fáze se pozná podle smradu. Plný tlak vody z hadice do sifonu protáhne těžší usazeniny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Sova

Jednou jsem se s odpadem opravdu natrápil. Zkoušel jsem všechny možné dostupné prostředky a vyhledával různé rady na internetu. Přes to všechno se mi odpad v domě nepodařilo vyčistit a musel jsem na to zavolat firmu, která je na to profesionálně vybavená https://bjser­vis.cz/cisteni-odpadu/ Domluvil jsem se okamžitě na dispečinku 603 835 426. Mají k tomu speciální násadu, který vysokým tlakem vody dokáže kanalizaci vyčistit.

před 1135 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Tak té 88% kyseliny sírové být tebou bych se bál. Pokud jsi laik nedovedeš si představit co dovede natropit. Jo a to srovnání s kyselinou do akumulátorů jaksi nehraje ta je pouze 32 % !!!

To je o trochu bezpečnější ten hydroxid sodný. Ten se prodává trochu zeslabený. Proto je v 1 kg výrobku jenom 0,5 kg Na OH.
Přesto pokud se ti dostane do očí můžeš rychle oslepnout.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nejmodernější jsou gelové čističe odpadů.

http://www.li­dl.cz/cps/rde/­SID-EC7E738B-B284BB61/www_­lidl_cz/hs.xsl/na­bidka.htm?acti­on=showDetail&id=7739

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

No doufám, že nevyzkouší obojí najednou .-)))

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Daleko horší je voda do 88% kyseliny !!!!!

před 3688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mapel

Fredy je Hydroxid sodný. Když si přečtu složení, tak je to tam napsáno. 1/2kg Fredy se cenově rovná 1kg Hydroxid sodný. Slusný výdělek.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Dyť jo, tam platí za značku, lepší je koupit přímo ty hydráky.

před 3689 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek