maruš

Vodní kámen v potrubí.

Existuje nějaký prostředek nebo přípravek na odstranění vodního kamene z vodovodního potrubí v domě?Asi je to léty zanešené.Třeba něco napustit do trubek.

Nejlepší odpověď
anonym

Málo údajů.Jak je staré,z jakého materiálu,o jaké množství jde?
Osobní tip – jako nové nikdy nebude.
To by se ve starých zástavbách neměnily stoupačky.

Další odpovědi
ReHu

Všichni staré trubky vždy měnili, my doma loni také.
Nebo trubky protahovat octem. Dlouho, velmi, velmi dlouho.
Podobně, jako se odstraňuje vod.kámen např. z rychlovarné konvice. Nalít ocet a nechat pár hodin odstát.

elektrikář

Prostředek je. Vlastně je to slabý roztok kyseliny. V Chodově to dělali v panelácích, v 7O letech. Usazeniny se rozpustily a začalo to všude téct. Pak to ještě pustili do knalizace a čističce jim to zahubilo mikrofloru. Do odkalovacích nádrží museli navézt nový substrát. A bylo s tím víc problémů a starostí. Nakonec se stejně musely udělat nové stoupačky a rozvody. Byla to nějaké firma to by mohli vědět vodaři