Jak na vodní kámen?

Ahoj zajímalo by mě jak upravit vodu aby byla stále neškodná pro rostliny a zvířata a po jejím uschnutí na listech rostlin nezůstával vodní kámen..

Nejlepší odpověď
Conchus

Vodní kámen vzniká až ve varných nádobách či kotlech. Na rostlinách vzniká při zalévání tzv. odparek. Zamezit vzniku odparku vede k nutnosti zalévat destilovanou vodou. To ale není pro rostliny dobré. Asi je nejlepší kompromis: nasbírat si dešťovou vodu a tou zalévat a nezapomínat na hnojení půdy.