maruš

vodní kámen

Zajímalo by mě, jak nejjednodušeji vyčistit vodu od vodního kamene,hlavně kvuli pračce.

Nejlepší odpověď
kenyrts

VÝHODY PŘI POUŽITÍ ANTICALC

Rozvody studené vody (potrubí)

Životnost potrubí je dána použitým materiálem (kov,plast), kde výrobci udávají životnost 60–140 let. Ovšem při provozu potrubí bez úpravy vody dochází k jeho znehodnocení vodním kamenem – po 10 letech provozu se průměr zúží min. o polovinu. Čím je vyšší tvrdost vody, tím je vrstva nánosu vodního kamene větší. Náklady na výměnu jsou obrovské. Výměny potrubí umístěných ve stěnách, podlaze apod. znamená znehodnocení stěn, obkladů, dlažby, podlah apod. Tyto náklady jsou min. 100 x vyšší, než cena úpravy vody zařízením ANTICALC®. Po jeho instalaci funguje okamžitě. Ihned brání tvorbě nových nánosů a k odstranění starých nánosů dojde po 6–9 měsících provozu. Tím lze dosáhnout životnosti potrubí udávané výrobcem.

Rozvody teplé vody

Při vyšší teplotě je tvorba vodního kamene přibližně 5 x vyšší. Teplovodní potrubí tak rychleji „zarůstá“ a životnost se radiálně snižuje. Efekt prodloužení životnosti stejně jako u studené vody. Navíc – při zaneseném potrubí se zvyšuje spotřeba energií na ohřev.

Vodovodní baterie

Výrobce udává životnost 10–15 let, u teplé vody 5–7 let. Usazování kousků vodního kamene způsobuje kapání či protékání baterií – výměna těsnění (1× ročně). Zanesená hlava pákové baterie se ovšem nedá opravit – nutná výměna. Cena kol. 1000 Kč, v bytě min. 2–3 kusy.

Automatické pračky a myčky nádobí

Automatické pračky používají množství regulačních a elektronických ovládacích prvků, které jsou ve styku s vodou. Jejich životnost je přímo závislá na kvalitě vody. Přímo jsou zasaženy elektromagnetické napouštěcí ventily, ohřívací tělesa, hladinové spínače, simerinky, rotační bubny a také ložiska. Po 5–8 letech nutná generální oprava (cca 7 tis.). Pouhá výměna ohřívacího tělesa nebo vypouštěcího čerpadla stojí 1200–1700 Kč. Používáním vody upravené zařízením ANTICALC® se prodlouží doba životnosti na dobu uváděnou výrobce – pračka může sloužit bez poruch způsobených vodním kamenem 10–15 let.

Spotřeba prášků a aviváže – klesne o 50 % při stejném pracím efektu! Prací prášky jsou totiž z větší části tvořeny změkčovadly vody a jen malou část tvoří odmašťovadla, vůně, bělidla atd. Při cenách těchto pracích prostředků – jistě zajímavé přímé úspory.

Vyšší energetická náročnost vodním kamenem zanesených topných částí jsou nasnadě – nejdříve se musí ohřát tvrdý nános, pak kov a nakonec voda. – spotřeba elektrické energie na ohřev stejného množství vody

co je ANTICALC:
http://www.im­pexcz.com/cz/vy­robky.htm

Další odpovědi
panenka

dej si sklenici octa konici vody nalej to do pračky nechej projít na 60 stupních celý ciklus já to taky tak dělám

Sw.Vaklaf

Používám ocet. do pračky dvě deci.