Jak zesílit splachování u záchodu?

Máme záchod s nádržkou hned za mísou a tlačítkem. Poslední dobou to strašně dlouho natéká a když splachujete, tak to ten toaleťák jen převálcuje a polovina ho tam zůstane. Voda je puštěná na maximum. Nevíte, jak to upravit, aby to rychle nateklo a splachovalo silným proudem?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pročistit potrubí od vodního kamene, tím, že zavřeš vodu a do nádržky naliješ ocet, nejlépe teplý (v teplé vodě se vodní kámen rychleji rozpouští) až kolik se vejde necháš působit a pak spláchneš a ocet zároveň protáhne i trysky v míse.

Další odpovědi
www

Celý mechanismus vyčistit prostředkem proti vodnímu kameni. Někdy postačí rukou „prochodit“ mechanismus, jenže k tomu čištění časem stejně dojde, případně i výměně součástí.
Zkušenost
Doplňuji:
Samozřejmě také nastavit plovák na maximální možnou výšku hladiny vody v nádržce, pokud by uvedené nepomohlo.

Mapel

Chce to pročistit odtokovou cestu z nádržky do mísy. Nemáte moc tvrdou vodu a není tam usazen vodní kámen?

pusinka50

Já viděla video, jak wc úplně celé zanesené vodním kamenem a již zčernalé, perfektně vyčistila Coca-cola. Nedělám si srandu. Takže když zklame Bref či Savo, tak radím nalít do nádržky postupně coca-colu a několikrát splachovat.