Lukano84

Mám ucpaný záchod. Jak ho uvlonit přírodně,pořrebuju to docela rychle uvolnit? Bohužel nemám žadný chemický prostředek.

Nejlepší odpověď
Drap

Uvolnit z mísy asi rukavicí, nebo igelit. Pokud je ucpáno v potrubí, tak jedině pero nebo proud vody.

Další odpovědi
anonym

Tady pomuze jen navleknout igelitovou tasku na ruku a sahnout co nejhloubeji a vytahnout to , cim je ucpany .. ☹ -iv-

Hlada

Chemický přípravek na tak velký průměr potrubí je neúčinný. Jak praví -iv- vytáhnout, jestli je ucpaná mísa, často stačí prudké vylití kýblu vody. Jestli je ucpané potrubí, pak instalační pero.

jmhad

Ať se kolegové nezlobí,ale ony ty rady o „sáhnutí a vytažení“ nejdou jaksi použít v praxi.Kam až dosáhneš?Tento způsob jde tehdy, pokud se záchod odšroubuje a odpojí od odpadu, pokud některý starší nemá čistící víčko.Ale pokud na to tazatel nemá,pak lít vodu,vodu a vodu a pomoci gumovým zvonem na čištění dřezu.Voda je vhodná horká s nějakým rozpouštědlem nečistot,nechat chvíli působit a pak znovu vodu a zvon /třeba ho věnuje soused/.Pocho­pitelně nejlepší je louh či soda,ale pomůže i nějaký silnější prášek na praní,ocet jako kyselina a trochu i sůl.

KarolínaNovo

Nám se taky ucpal záchod. Bylo to tam už celý zarostlý, tak jsme si koupili nový z https://www.levna-koupelna.cz/62-kategorie-82_133-wc-klozety . Když byl záchod rozdělaný, tak to tam manžel celý vyčistil, tak teď máme na chvíli pokoj.

Martinkaa01

Nemáte někdo prosím náhodou zkušenost s firmou Rohstal http://www.rohstal-pok.php5.cz/kon­takt.htm? Nebo nemáte někdo tip na jinou firmu nebo řemeslníka, který provádí čištění ucpané kanalizace? Nejlépe lokalita Praha. Děkuji