paul1

Jak vyčistit sifon u dřezu sodou?

Dobrý den,
někde jsem četl, nebo slyšel o možnosti použít sodu bicarbonu na vyčistění sifonu, resp. potrubí za sifonem, soda byla tuším kombinovaná s octem. Poměr – množství už nevím. Poradí někdo? Díky předem. Pavel

Nejlepší odpověď
brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=čiš­tění+sifonu+so­da&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Další odpovědi
Kepler

Soda nemá v tomto případě žádnou praktickou účinnost. Přidáš-li ocet, zrušíš účinnosti obou složek (neutralizace). Pouze vyvoláš vývoj CO2. Pokud nepomůžou tlakové metody použitím pomocí gumového zvonu, pak používám hydroxid, který eliminuje tzv. tukové zátky. Dá se koupit v drogerii. Ale žádná chemie ti nepomůže, pokud se ti v sifonu šprajcují mechanické zábrany a taky lógr z kafe. Pak nezbývá, než si pěkně hajnout pod sifon, odšroubovat, vyčistit jej a zase dát na místo.

anonym

Prdni tam louh a máš trubky čisté.

briketka10

Používám kyselinu citronovou a ocet, nebo Krtka.

Děkuji Všem za rady v Diskuzi 😁

Hlada

Vykašli se na chemii. Je to drahé, roztok musí být horký, prská, takže je to nebezpečné, plastové potrubí vysokou teplotou měkne a stejně to nepomůže.
Místo chemie je lepší koupit si pero. Sifon se dá snadno rozebrat.

briketka10

A kde mohu ten louh koupit poraďte mi
Tím Krtkem mi to krásně jde, a vyšroubovat
sifon na to nemám dost sil on by mi po tom
pak kapal po mém špatném zašroubování :)

cochee

Však krtek je téměř čistý louh (hydoxid) sodný, podívej na etiketu krtka, mělo by tam být napsáno složení :) Kromě Krtka se ještě prodávají výrobky s názvem Fredy nebo Turbočistič, složení je téměř totožné, jen to vyrábí někdo jiný, tak to logicky musejí pojmenovat jinak.

cochee

oprava: hydroxid

briketka10

barbakane

Louh by mi vyžral plastovou trubku vedoucí ke kanálu né.

cochee

plastovou trubku v žádném případě, teoreticky by mohl mít vliv na keramickou odpadovou rouru (prakticky ale nikoliv) a my třeba máme u dvou umyvadel kovové sifony, tam bych louh/krtka radši nesypal a vyčistil to rozšroubováním. Soda s kyselinou tomu asi moc nepomůže, páč vyšumí dříve, než by do té usazeniny stihla proniknout.

Dochy

Klasické plasty bývají běžným kyselinám a louhům odolné.