Avatar uživatele
paul1

Jak vyčistit sifon u dřezu sodou?

Dobrý den,
někde jsem četl, nebo slyšel o možnosti použít sodu bicarbonu na vyčistění sifonu, resp. potrubí za sifonem, soda byla tuším kombinovaná s octem. Poměr – množství už nevím. Poradí někdo? Díky předem. Pavel

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 2945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Odpoveď byla označena jako užitečná

Strýček google https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=čiš­tění+sifonu+so­da&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, paul1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Soda nemá v tomto případě žádnou praktickou účinnost. Přidáš-li ocet, zrušíš účinnosti obou složek (neutralizace). Pouze vyvoláš vývoj CO2. Pokud nepomůžou tlakové metody použitím pomocí gumového zvonu, pak používám hydroxid, který eliminuje tzv. tukové zátky. Dá se koupit v drogerii. Ale žádná chemie ti nepomůže, pokud se ti v sifonu šprajcují mechanické zábrany a taky lógr z kafe. Pak nezbývá, než si pěkně hajnout pod sifon, odšroubovat, vyčistit jej a zase dát na místo.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Prdni tam louh a máš trubky čisté.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Používám kyselinu citronovou a ocet, nebo Krtka.

Děkuji Všem za rady v Diskuzi 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Vykašli se na chemii. Je to drahé, roztok musí být horký, prská, takže je to nebezpečné, plastové potrubí vysokou teplotou měkne a stejně to nepomůže.
Místo chemie je lepší koupit si pero. Sifon se dá snadno rozebrat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

A kde mohu ten louh koupit poraďte mi
Tím Krtkem mi to krásně jde, a vyšroubovat
sifon na to nemám dost sil on by mi po tom
pak kapal po mém špatném zašroubování :)

před 2945 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Však krtek je téměř čistý louh (hydoxid) sodný, podívej na etiketu krtka, mělo by tam být napsáno složení :) Kromě Krtka se ještě prodávají výrobky s názvem Fredy nebo Turbočistič, složení je téměř totožné, jen to vyrábí někdo jiný, tak to logicky musejí pojmenovat jinak.

před 2945 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

oprava: hydroxid

před 2945 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

barbakane

Louh by mi vyžral plastovou trubku vedoucí ke kanálu né.

před 2945 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

plastovou trubku v žádném případě, teoreticky by mohl mít vliv na keramickou odpadovou rouru (prakticky ale nikoliv) a my třeba máme u dvou umyvadel kovové sifony, tam bych louh/krtka radši nesypal a vyčistil to rozšroubováním. Soda s kyselinou tomu asi moc nepomůže, páč vyšumí dříve, než by do té usazeniny stihla proniknout.

před 2945 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Klasické plasty bývají běžným kyselinám a louhům odolné.

před 2945 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek