JR

Jak dobře pročistit trubky, když neodtéká voda ze dřezu? Je možné že je problém se sklonem či pozicí trubek?

Voda se neustále drží,nechce odtékat, vyčištění viditelných (umístěných pod dřezem) trubek jsem provedl.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Kup si v drogerii obyčejný louh sodný, má obsah NaOH Min. 99 %. Nekupuj žádného Krtka a jiné tzv. „louhy“, mají menší obsah NaOH a jsou méně účinné.
Nasypeš ho přiměřeně do nálevky a zaleješ horkou nebo vařící vodou, ale pozor na ruce, prská to ven a necháš asi půl hod působit, přečti si návod, můžeš i zopakovat, výlevka bude jako nová a trubky čisté.

Další odpovědi
Drap

Existuje celá řada chemických přípravků. Oproti reklamě na ně však nutno počítat jen s částečnám úspěchem. Teoreticky je možné, že problém je způsoben nesprávnou instalací. Je to však málo pravděpodobné, a v tom případě by voda neodtékala velmi brzy po instalaci

mosoj

Pokud dřez již vůbec neodtéká, pomůže jedině čisticí péro. Sundá se sifon pod dřezem a pérem se pročistí trubky dále až do stupačky.
péra jsou dlouhá i 5 m.

http://www.nej-ceny.cz/320461/s­tandardni-pero-na-cisteni-trubek-3m.html

Pokud to trochu odtéká použít louh sodný a po nějaké době vakuový zvon.
Čištění tímto způsobem ale trvá dlouho ( alespoń do druhého dne je třeba nechat louh působit)) je třeba aby se kal a mechanické nečistoty narušily tím louhem.

http://instala­terblog.txt.cz/clan­ky/76966/navod-na-vycisteni-ka/

venkovan

Na pročištění odpadu jsou různí „žrouti“, které lze koupit v drogerii apod.
Někdy je také dobré se ohnout pod dřez a vyčistit sifon.

anonym

Pokud voda dříve odtékala normálně, nebude problém se sklonem, ale zřejmě budou zanešené trubky. Osvědčený prostředek se dostane koupit v drogerii pod názvem Krtek, který odstraní mastnotu a jiné organické usazeniny.
Je také možné, že se do odpadu dostal nějaký větší předmět, který brání průtoku. Potom je třeba odpad rozebrat a mechanicky vyčistit.

hanny 2

Jak píše pusinka,ale pozor také na obličej a hlavně na oči,hlavu držet dál,až tam budete lít tu horkou vodu!Mám s tím zkušenost,občas čistím takto odpad v umyvadle v práci od mastných usazenin z krémú a pleťových masek /kosmetika/.

Mapel

Osvědčený prostředek je louh, nebo-li hydroxid sodný. Krtek, norek a podobné prostředky je jen obchodně pojmenovaný hydroxid sodný a dvojnásobně dražší.

Z chemického hlediska se má přilévat studená voda pro rychlou reakci, ale pro rychlejší účinnost se používá horká voda a proto pozor na prskání jak už bylo psáno. Zahřátím se rozpustí tuky a vytváří i vlastní tlak na trubky. Je potřebné zalít trubky dostatečným množstvím vody.

Někdo se domnívá, že malým množsvím vody zůstane koncentrát v sifonu a bude účinnější. Dojde však k odpaření vody a zapečení trubek. Už jsem pár takových sifonů viděl. Jak už bylo psáno na závěr zvon.

Je možné také použít čistící pero (říká se mu také krtek), ale pro jeden ucpaný odpad je zbytečné ho pořizovat. Je omezen délkou a nemusí se dostat k problematickému místu odpadu.

Hlada

Louh je dobrý spíš na pročistění peněženky. Odpad se zpravidla ucpe něčím, co louh nerozpustí, takže po marných alchymistických pokusech stejně příjde ke slovu pero.

koly.bad

Může pomoci tzv. hydroxid sodný :) Konkrétněji to je popsané zde: https://eshop-schock.cz/con­tent/20-jak-vycistit-odpad-u-drezu
A nebo to prostě rozeber, i když to bude pracnější :)

Mapel

Otázka louh a pero není tak jednoznačná, ale v 90% zabere louh. Před mnoha lety u rodičů neodtékal hlavní odpad a perem zapůjčeným od instalatéra jsme zkoušeli z různých dostupných míst a nic. Potom z nejnižšího bodu k ucpanému místu jsme použili louh. Zhruba za 4 hodiny se odpad podařilo prorazit chemickou cestou.