ZdedekZ

Jaký/který antivirus zdarma je nejlepší pro dočasnou ochranu nového PC?

Jsem pouhý uživatel a tak než si nechám odborníkem nainstalovat ochranu (tak jako v jiných případech 😄. Nebezpečí bez ochrany číhá všude a tak bych nerad (jako v jiných případech 😄 něco chytil.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkuste použít ClamAV https://www.cla­mav.net/ … spolu s defenderem jsou to prakticky jediné dva antiviry které vás nebudou bombardovat komerčními nabídkami a poskytnou plnou verzi bez časového omezení navždy zdarma.

Přitom je podle testování výrazně schopnější než vestavěný Defender takže za zkoušku určitě stojí. Zdrojové kódy ClamAV jsou komukoliv k dispozici k nahlédnutí což je mezi antiviry naprosto unikátní jev …

Vliv antivirového programu na bezpečnost PC se ale zbytečně přeceňuje. Před hloupostí a IT negramotností váš žádný antivir stejně neochrání a ta se stává poslední dobou bohužel hlavním prostředkem úspěšných „útoků“.

Další odpovědi
Hlada

Představa, že všude číhá nějaké nebezpečí, je mylná. Za 24 let, co používám doma PC, jsem nikdy nechytil žádného vira, který by něco poškodil a to používám jen bezplatné antiviry. Smysluplná ochrana před jakoukoli poruchou je záloha dat a celého disku.

Edison

Žádný zdarma nemůže být dostatečně vhodný. A proč dočasnou…??

Schluker

Asi jakykoliv, ktery zdarma nabizi na zkusebni dobu plnou verzi. Napada me treba Avast, ale bude jich spousta.

elkon

Já používám pouze Windows Defender, který je součástí OS. Pak ještě občas spustím Malwarebytes, nebo Adwcleaner. Ještě někdy použiju Wise Care 365. Vše je zdarma.

aliendrone

No, „odborníkem nainstalovaná“ ochrana bude zajisté „lepší“, než když si sám spustíš instalák. ;) :D

Každopádně ROZHODNĚ zkus nějakou trialovou verzi „ostrého“ programu, žádné free legrácky jako Avast apod. (Zamysli se – když je něco ZDARMA, jak se asi platí vývoj a servis, CO za to zaplatíš?)

A to nemusím snad ani připomínat ten trapas Avastu, kdy Piriform (který mu patří) – známý to producent lamáckého tvůrce bordelu zvaného CC cleaner byl hacknut a byly mu podsunuty INFIKOVANÉ instalační soubory CC cleaneru – ROFL! V podstatě Avast byl šiřitelem virové infekce! :D :D :D To už hovoří snad za vše, ne? ;)

Za sebe doporučuji ESET Internet security (3 licence pro PC + další 3 pro mobilní zařízení) bratru za 1500Kč/rok, takže 500 na osobu – zkušební 30tidenní PLNÁ verze je zdarma, takže máš dost času na rozmyšlenou, platit práci technika/„odbor­níka“ ani nepotřebuješ a budeš „za vodou“! (No, popravdě nebudeš, ale určitě na tom budeš mnohem, MNOHEM lépe, než s nějakým Windows Defenderem apod. v podstatě neúčinnými pitomostmi!)

Pokud používáš internetové bankovnictví, tak jakýkoliv program BEZ vlastního zabezpečeného prohlížeče je sakra riziko – uvaž to! Takovejch už bylo, co se spolehli na zdarma bejkárny a pak mohutně plakali!) ;)

Dochy

No podle mně free AVAST či AVIRA budou dostatečné. Není mi jasné proč „dočasnou“. Bacha, obě si nechají „platit“ (pokud se nemýlím) tím, že Ti denně (minimálně jeden z nich, druhý možná méně často) budou vnucovat svou placenou verzi či další produkty. Na ten ClamAV (ge0rge) se budu muset mrknout… 😉

Brblal

Já používám „Avast Free Antivirus“ (je zcela zdarma) nainstaloval mi ho kamarád (já nejsem odborník na PC), trvale funguje, ozve se jen při prohlížení nějakých galerií s mnoha obrázky, zapípá a napíše že zabránil spojení s tímto serverem, že tam byl virus.

Také funguje, když zapojím k PC (přes USB) nějaký externí flash disk nebo HDD, prohlédne ho, zda tam není virus.

Jsem s ním spokojen – funguje.

Petr1491

Ahoj, za sebe používám ESET. Někomu ale nesedí. Pokud si chceš prohlédnout kvalitní a populární antiviry, mrkni na tento přehled: https://www.tes­tado.cz/nejlep­si-antiviry/

Jsou tak odkazy jak na placené, tak neplacené verze. Stačí si vybrat. Všechny jsou v češtině a uživatelsky naprosto jednoduché. Stačí stáhnout a pár kliky nainstalovat. V případě dotazů mi klidně napiš SZ.