Co dělat když se špatně se zobrazuje čas na notebooku?

Už je to tak rok co se mi špatně zobrazuje čas na notebooku. Jednou jsem seděl v autě a díval jsem se na film na notebooku. Měl jsem ruce pod ním a omylem jsem posunul pojistku od baterky a vypadla mi. Po tom co jsem ji dal zpět se mi začal špatně zobrazovat čas. Prostě se neupdatuje a neukazuje správný ćas. Můžu ho updatnout manuálně přes server, ale to je jenom dočasné řešení (asi tak na 2 minuty) a někdy ani to nefunguje. Nemá s tím někdo zkušenosti? Nemohl by mi někdo poradit jak so opravit?

Odpovědi:

Zlatý

a) jaký OS??
b) čas/datum se neupdatuje? - a nebo updatuje, ale nesprávně?
c) zobrazuje se ti na notesu čas?
d) co je "manuálně přes server"?
e) máš administrátorský přístup?

Stříbrný

Pokud ti vypadl hlavní akumulátor a hned na to jsi měl špatný čas, tak to znamená, že máš vybitou záložní baterii (lépe řečeno článek, nejde zde o baterii) pro napájení CMOS čipu, který mimo jiné obsahuje i hodiny reálného času. Baterie v nových noteboocích bývá stejná, jako ve stolních PC, tj. knoflíkový článek CR2032, ve starších může jít o atyp, který se dokonce na hlavní desku pájí. Buď dej notebook do servisu, tato "oprava" by neměla být moc drahá, nebo jej zkus odkrytovat sám, určitě s pomocí servisní příručky (předejdeš různým poškozením při polonásilném otevírání). Po výměně baterie je nutno při prvním startu vstoupit do BIOS Setupu, nastavit čas alespoň zhruba (Windows si pak čas poopraví) a změny v BIOSu uložit, neboť i ostatní nastavení BIOSu podléhají vybití baterie; jsou uloženy v téže CMOS paměti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.