petka.s

Jakou barvu má díra?

Nejlepší odpověď
Kelt

Díra nemá barvu. Když máš šaty, například modré, budou modré jen při světle. Když je tma, není vidět žádná barva. Šaty odrážejí světlo a pohlcují určité barvy a odrážejí tu, kterou vidíme. U díry se nemá co odrážet, proto díra nemá barvu. Díra v šatech je díra – bude vidět to, co je pod ní. Díra v zemi – vidíme hlínu. ale to není díra.

Další odpovědi
gecco

Žádnou…
😉

orwell

Přijde na to, co je za ní. Jednou jsem měl v kalhotách na zadku díru a bila bílá. Astronomové tvrdí, že ve vesmíru jsou i díry černé, ale ty neuvidíš.
Doplňuji:
K názoru slad08 jsem se vyjádřil v diskusním příspěvku.

anonym

… třeba i růžovou, prostě barvu těla! :-.)

slad08

orwell → černé díry jsou vidět, jsou to vyhaslé hvězdy, které se zhroutili do sebe a svou zesílenou gravitací vše přitahují (okolní tělesa i světlo a díky tomu ji můžeme vidět)

honza19hk

díra? podle toho kde, jak je hluboká atd.. není díra jako díra.

třeba díra v betonu bude na světle šedivá a za tmy černá.

klumprt

Přijde na to, který tělesný otvor máš na mysli.

orwell

K názoru slad08: Nejsem všeználek, ani si nechci hrát na moudrou sovu. Z to ho, co vím soudím, že vidět (v pravém smyslu) můžeme očima jen to, co vyzařuje nebo odráží světlo, tedy fotony. Jelikož černá díra má tak silnou gravitaci, že nedá fotonům šanci uniknout, nemůže být vidět. Ale můžeme vidět světlo emitované při nasávání okolní hmoty pocházející např. z blízké hvězdy – souputníka. To však není světlo vycházející z černé díry, ale z blízkého okolí ležícího ve větší vzdálenosti, než činí tzv. horizont událostí. Vše, co se dostane blíže (včetně fotonů), je nenávratně ztraceno. Černé díry astronomové objevují hlavně na základě jejich gravitačních účinků na okolní hvězdy.

mojitek

kolik ti je let???

petka.s

mojitek

v 15 ti letech se ptáš jakou barvu má díra??