SanJay .

Co je to separační úzkost a kdo se tím označuje?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Separační úzkost je naprosto normálním zdravým vývojovým stádiem dítěte, kdy si vytvoří pevné citové pouto k jedné pro něj nejhlavnější osobě, u které se cítí v bezpečí a jistotě. Problém nastává, kdy dotyčná osoba zmizí z jeho blízkosti. Kolikrát stačí, když přejde jen na druhou stranu místnosti. V tuto chvíli se děťátku hroutí celý jeho jistý svět. Žije jen a jen přítomností a nechápe, že i vy máte své biologické potřeby, občas musíte něco odnést nebo si uvařit oběd. Na jednu stranu je krásná věc, že po měsících, kdy malému miminku bylo naprosto jedno, kdo se o něho stará, je nyní šťastné jen a jen u Vás a oddaně Vás miluje, na stranu druhou je na Vás doslova psychicky závislé a odmítá být bez Vás.

Další odpovědi
marci1

"Separační úzkost je univerzální fenomén, který se objevuje u lidí i u zvířat.
Je to přirozená součást vývoje jedince. Tato úzkost je reakcí dítěte na odloučení od matky. Je typická zejména pro děti od 7. do 18. měsíce života. Může probíhat přirozenou nebo patologickou formou. Patří k ní například strach ze tmy, strach z toho, že bude dítě doma samo, strach ze separace od pečovatele, strach z cizích lidí. Průběh a vývoj separační úzkosti je významně ovlivněn citovou vazbou s rodičem (opatrovníkem) a temperamentem dítěte. "
Podrobněji ve zdroji: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Separa%C4%8Dn%C3­%AD_%C3%BAzkost

ptáč

>Jugare, neboj, jsme tu.