Zahlazení děr ve zdi

Čím mám zadělat díry ve zdi (před malováním)?? A jaký je postup-mám něco rozmíchávat ve vodě. Prosím popište mi to po lopatě jsem začátečnice!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Rozmíchám štukovou omítku se sádrou, nejlépe na sádrokarton, s vodou a s tímto potom zadělám díry.
Zhruba tak po 15 min opravené místo přetočím filcákem (rajblik s filcem).

Další odpovědi:

Zlatý

Běžné dirky (hřebíčky a pod) se odstraňují sádrou.Rozdělat v barvě(na malování)- pomaleji tuhne.Ve vhodné chvíli sádru rozmýt.
Ale - pokud o TOM nic nevíte,což mně přijde těžko k uvěření,nechte to na někom,kdo o tom alespoň četl.

Zlatý

Postup zadělávání dírek a prasklin:1,praskliny a dírky namočíme a špachtlí oškrábnem starou malbu kolem děr a prasklin.2,namícháme potřebné množství sádry a bílé barvy primalex a pod. nebo hlinky na hustou hmotu.3,špachtlí zatřeme dírky a praskliny.4,opravené praskliny a dírky krouživými pohyby rozetřeme namočeným filcem nebo molitanem,až do staré malby,aby se to srovnalo.Hodně úspěchu.

Stříbrný

Záleži jak jsou velké. Na maličké sádra. Po částečném zatuhnutí rozmýt houbičkou na nádobí, nebo vlhkým hadříkem do ztracena.Lepší je vždy rozmíchat jen malé množství.Jsou sádry pro sádrokatron doba tuhnutí je až 25 minut.Pokud je otvor větší sádra z maltou uhladit hladítkem, rozmýt filcákem do stracena.Takovéhle věci už nechte na zedníkovi.Ať tam nemáte na zdi boule.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 458
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.