cip

Zahlazení děr ve zdi

Čím mám zadělat díry ve zdi (před malováním)?? A jaký je postup-mám něco rozmíchávat ve vodě. Prosím popište mi to po lopatě jsem začátečnice!

Nejlepší odpověď
Hykam

Rozmíchám štukovou omítku se sádrou, nejlépe na sádrokarton, s vodou a s tímto potom zadělám díry.
Zhruba tak po 15 min opravené místo přetočím filcákem (rajblik s filcem).

Další odpovědi
fcoop

Běžné dirky (hřebíčky a pod) se odstraňují sádrou.Rozdělat v barvě(na malování)- pomaleji tuhne.Ve vhodné chvíli sádru rozmýt.
Ale – pokud o TOM nic nevíte,což mně přijde těžko k uvěření,nechte to na někom,kdo o tom alespoň četl.

dědapetr

Postup zadělávání dírek a prasklin:1,pras­kliny a dírky namočíme a špachtlí oškrábnem starou malbu kolem děr a prasklin.2,na­mícháme potřebné množství sádry a bílé barvy primalex a pod. nebo hlinky na hustou hmotu.3,špachtlí zatřeme dírky a praskliny.4,o­pravené praskliny a dírky krouživými pohyby rozetřeme namočeným filcem nebo molitanem,až do staré malby,aby se to srovnalo.Hodně úspěchu.

elektrikář

Záleži jak jsou velké. Na maličké sádra. Po částečném zatuhnutí rozmýt houbičkou na nádobí, nebo vlhkým hadříkem do ztracena.Lepší je vždy rozmíchat jen malé množství.Jsou sádry pro sádrokatron doba tuhnutí je až 25 minut.Pokud je otvor větší sádra z maltou uhladit hladítkem, rozmýt filcákem do stracena.Takovéhle věci už nechte na zedníkovi.Ať tam nemáte na zdi boule.

MichalV

Hodně jsem se inspiroval tady v tom článku http://bydlet­snadno.cz/opra­vit-praskliny-ve-zdi/