DomcaJe

Jaké granule pro pejska?

ahoj, chtěla bych se zeptat jaké granulky dáváte pejskům a jakou s nimi máte zkušenost? :)

Nejlepší odpověď
Xenka

Ahoj, ja mohu určitě doporučit značku OPTIMAnova. Už jsme vyzkoušeli spoustu značek, ale u téhle jsme zůstali a pejskovi moc chutnají :)

Další odpovědi
redy

Hlavně koukej na procenta masa.
V těch levnejch máš 4% to je málo.
VivaVita má 24% a to už se vyplatí 🙂
Sem tam chuťovčičku salámek, konzervu, je toho hafo – pro ty naše lásenky…

Hankapolak

Já kupuji Brit a jsme spokojení. Jednou jsem zkoušela i nějaký dražší a paradoxně nám nesedly. Brit je taková střední třída, já k tomu radši přikoupím lepší konzervu a nějaký živiny a vitamíny:)

Drap

Všechny granule nejsou pro všechny pejsky vhodné. Záleží i rase. Osobně jsem používal Acana

eleonnore

Kupujeme Eucanubu nebo Purinu. Doporučila nám je chovatelka, od které jsme si pejska pořídili. Bylo to prý ale hlavně proto, že štěňátko na to bylo zvyklé od narození a je lepší pokračovat ve stejné značce, se kterou se začalo.

Pedigree nám výslovně nedoporučila.

My osobně máme nejhorší zkušenosti, kdykoliv jsme v nouzi koupili nějaké nejlevnější granule, protože nic jiného v obchodě neměli. Z toho měl pejsek průjem snad ještě týden.

Pejskové mají obecně problémy nějakou dobu po tom, co se přejde z jedné značky na jinou. První dny to tedy nemusí být známkou toho, že jsou granule špatné, ale že mají jiné složení.

Bess

Kupujeme Brit nebo Ontario, máme jorkšíra. Myslím ale, že ty od Ontario jsou chutnější :). Dřív jsme kupovali takový šíleně drahý, ale opravdu kvalitní – jen si nemůžu vzpomenout, jak se jmenovaly..

Natalka2010

My jsme yorkšírce dávali odmala Eukanubu :) … teď jsme, ale zjistili, ze jí víc chutná Proplan a jsme spokojení
Jak psala paní, určitě záleží i na rase ;) hlavně nekoukat tolik na cenu a opravdu koupit pejskovi granulky které mají dobré složení…
Dobré je i zeptat se rovnou veterináře, ten poradí :D

Lamalam

My dáváme Ontario nebo ND.

Broukk

My také máme doma tuhle značku, OPTIMAnova :) náš pejsek na nich vyrostl a jsme maximálně spokojení.

Bob2

Ahoj, granule objednáváme pouze přes internet z juko-krmiva, značku OPTIMAnova na stránkách také nabízejí :) Mají i plno pamlsků, hraček a plno dalších věcí pro zvířatka, nejen pro pejsky.

Sylva_H

Zdravím, stejně jako Xenka můžu doporučit krmivo značky Optima Nova. Vyzkoušela jsem toho už hodně, ale s těmito krmivy je naše Madlenka spokojená a baští jak má. :) Mrkni sem, třeba si něco vybereš: http://www.juko-krmiva.cz/vyh­ledavani.php?ka­talog-hledany-string=optima+nova

Cena je sice o něco vyšší než jiná krmiva, ale aspoň obsahují čerstvou zeleninu, maso, rýži atd a není to mix nějakých kůží, kopyt apod. :-/ viz tady http://www.op­timanova.eu/cz/op­timanova

DomcaJe

Za doporučení granulek moc děkuju. Nakonec jsem pejskovi objednala granule OPTIMAnova, složením nám přišly nejlepší. Pejsek je papá bez problému a i srst se mu zlepšila

DomcaJe

Moc Vám všem děkuji za odpovědi, určitě se kouknu. Jen bych se chtěla zeptat jestli jste neměli problém při přechodu z jiných granulek na značku OPTIMAnova? A také proč jste nakonec zůstali u této značky? :)

Renatka2

Pejsek nám nechtěl jiné granulky moc papat a také měl problém s trávením a střevní potíže, proto jsme také přešli na tyhle granule. Obsahují pouze jednu bílkovinu a díky tomu se pejskovi lépe tráví a nemáme pak takové problémy :) Nabízejí spoustu příchutí, které pejskovi různě střídáme.