xiperio

Jaká ústní voda je nejlepší? Jaký je rozdíl?

Včera jsem byl v drogerii a měli tam cca 15 druhů ústních vod různé značky.Máte s některou zkušenost? Liší se pouze příchutí a vůní, nebo mají i jiný léčivý účinek.? Děkuji za poznatky.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ústní vody bývají zbytečně agresivní. Lepší je nasbírat si třeba šalvěj a vyrobit odvar. Jediná opravdu léčivá ústní voda, která umí zbavit akutního problému, je Corsodyl. Nemůže se tím pádem používat dlouhodobě či pravidelně. Ani její cena není běžná.

Další odpovědi
marci1

Dobré zkušenosti mám s japonskou remineralizační ústní vodou APAGARD RIN-SU (dá se koupit i u nás). Jedná se o remineralizační ústní vodu s obsahem hydroxyapatitu Sangi díky němuž má konzistenci mléka, neobsahuje však žádné mléčné bílkoviny. Chrání proti zubnímu kazu a podporuje přirozenou obnovu zubní skloviny. Má příchuť máty a její cena je cca 400,– Kč. 🙂

da ny

Je to celkem zbytečná věc. Znám asi 30 stomatologů a jen 2 ji nepravidelně používají.
Většina těch známých ústních vod, je agresívních a „vymlátí“ veškerou mikroflóru v dutině ústní. I tu prospěšnou. Některé jsou karcinogenní
Plak nejlépe odstraníte mechanicky (měkký kartáček, kvalitní pasta, pro někoho vhodný elektrický kartáček jako doplněk). Správnou technikou, případně používáním jedno snopkového kartáčku, pěkně poctivě, dlouho „šmrdlat“ zub po zubu, třeba při sledování filmu. Doplnit můžete zubní nití (nepoškodit gingivu!) a mezizubním kartáčkem, správné velikosti (poradí dentální hygienistka, i s technikou nebo lékař).
Pro osvěžení dechu jsou jiné možnosti. Pro správnou ústní hygienu je to nevhodné řešení. Při potížích s parodontem, skvěle poslouží bylinky (šalvěj). Pocucávat hřebíček je prima i při zánětu.
V testech velmi dobře obstála ta z Lidlu.

AlfonzSP

Je to zbytečná věc, stačí normální k. + mezizubní kartáček + solo kartáček.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.