sofid

Jak se zbavit povlaku na jazyku?

Jak se zbavit nepříjemného povlaku na jazyku (nazelenalá mazlavá hmota) :)

Nejlepší odpověď
badisko

tyto rady ti k necemu budou kdyz rijdes na to co ten povlak zpusobuje tak napriklad …

Co vše lze z jazyka rozpoznat?

Nerovnováhu v organismu, informuje o stavu fyzických orgánů a celého těla. Pouhým pohledem na jazyk – zrcadlový odraz orgánů – lze diagnostikovat mnoho nemocí. Na přední třetině jazyka nacházíme plíce, srdce a hrudník, na jeho střední třetině a na okrajích jsou játra, slinivka, slezina a žaludek, a na zadní třetině jazyka vidíme ledviny a tenké a tlusté střevo.

Mapovitý jazyk, „fleky“, střídání bílých a zarudlých ploch ukazuje na kvasinky v těle (kandidózu)
Nerovné okraje (zuby na okrajích jazyka) ukazují na poruchu jater a trávení
Hustý bílý povlak na velké množství škodlivin v těle
Povlak na jazyku signalizuje přítomnost bakterií a toxinů v těle, které způsobují zápach z úst

vice se doctes ve zdroji…

PS ; ale jinak vetsinou postaci normalni ustni hygiena takze… kartacek+pasta a ustni voda… ja pouzivam ustni vodu Listerine

Zdroj: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/diagnostika-podle-jazyka/

Další odpovědi
Hakunamatata

kávovou lžičkou, pokud je to dlouhodobý problém tak předmětem zvaným tongue cleaner, který se dá sehnat na e-bay za 1 USD

autacek

Jak píše Hakunamatata, no a pak je dobré ještě červené víno, nebo borůvkový džus. ;)

P.S. dá se to vzít i tvrdším kartáčkem na zuby..

marci1

Pravděpodobně se jedná o poruchu výživy. Zkuste změnit životosprávu, jíst zdravěji -zeleninu, ovoce. Méně smažená a tučná jídla, méně alkoholu.
Viz :http://primar­.sme.sk/porad­na/1412027/1/www­.sme.sk/kodex/

Reezo

cigerety, hulení, jídlo, pití atd… to vše může způsobovat různé zbarven, či povlaky na jazyku. z hulení a z cigaret se může vytvořit povlak v ústní dutině a je to spojené s vykašláváním hlenu (nevím jak bych to přesně nazval. Prostě usazeniny z kouření)

AnaMaruska

Kartáčkem na zuby, ale pozor, aby se člověk nepozvracel!